World of Warcraft zjednocuje Game Time a Battle Chest do mesačného predplatného

World of Warcraft Battle for Azeroth
World of Warcraft bol právom najziskovejšou hrou Blizzardu. Okrem toho, že si hráči museli kúpiť základnú hru a všetky expanzie, museli si tiež predplácať prístup k oficiálnym serverom, čo bol tiež nemalý peniaz. Rok 2018 je ale tu a s ním sa zjednodušil spôsob monetizácie hry.

Blizzard totiž krátko pred vychádzajúcou expanziou Battle for Azeroth predstavil nové mesačné predplatné World of Warcraft. Nové predplatné v podstate spája Battle Chest a Game Time do jednej služby, ktorá stojí 15 dolárov mesačne. Pretože je hra dostupná zadarmo na vyskúšanie, hráči môžu hrať až do LVL20 zadarmo. Potom už bude treba si hru predplácať, s možnosťou vyskúšania predplatného. Vďaka týmto novinkám stratil Battle Chest zmysel. A je pravda, že Blizzard prestal predávať Battle Chest.

Hráči s aktívnym predplatným môžu hrať World of Warcraft až do expanzie Legion, získať level 110 a ak už nebudú mať čo robiť, môžu si kúpiť Battle for Azeroth. Ten sa dostane do predaja 14. augusta/srpna za 50 dolárov. Už dnes je však dostupná Pre-Purchase verzia, s ktorou môžu mať hráči predbežný prístup k niektorým veciam. Celkovo to vyzerá, že je nový model jednoduchší na pochopenie pre začínajúcich hráčov.

World of Warcraft je v súčasnosti dostupný iba na PC a Mac.

World of Warcraft Subscription 2018

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Jeden komentár

  1. Jogurtik píše:

    Takže World of Warcraft pro Xbox One nakonec nic. Já chápu, že to je nesmysl. Vývojáři Blizzardu musely překopat spelly a ovládání pro specializované gamepad pro Xbox One. Taky musely oddělit od PC verzi. Což upravené konzolové verze World of Warcraft pro Xbox One, Nintendo a PS4 a k tomu podpora cross-play. Promiň, je můj sen ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *