GTA San Andreas beží na Xbox One v 1440×810 rozlíšení

GTA San Andreas
Jedným z najpotešujúcejších prírastkov v programe spätnej kompatibility je jednoznačne GTA San Andreas. Klasika z roku 2004 sa pred niekoľkými rokmi dočkala vlastného a vylepšeného portu pre Xbox 360, ktorý priniesol lepšie odlesky áut, detailnejšie modely a nejaké dodatočné novinky.

Potešujúcou novinkou pre mnohých hráčov je, najmä v súčasnosti, autosave po každej misii, ako aj možnosť uložiť hru podľa potreby kedykoľvek cez menu. Po novom tak už netreba chodiť do safehousov a potenciálne tým odpadá potreba nakupovať nehnuteľnosti v štáte San Andreas. Na druhú stranu, prečo nie? Každý má svoj vlastný interiér a neraz tak môžete ukryť CJ-a pred dažďom alebo sa v slabej chvíli zahrať menší roleplay. Prejdime však k pointe článku.

GTA San Andreas vstúpilo do spätnej kompatibility spolu s ďalšími dvomi hrami od Rockstaru, ale táto je v niečom výnimočná. Všeobecne bol totiž Xbox 360 chápaný ako 720p konzola a aj preto je väčšina hier emulovaná v pôvodnom rozlíšení, t.j. 1280 x 720. Tu ale narazíme na výnimku. San Andreas totiž beží v 1440 x 810 rozlíšení pri 30fps a to ako na Xbox One, tak na Xbox One X. Vďaka dodatočným pixelom je obraz ostrejší a na hru sa dá pozerať aj na silnejšej konzole.

Súčasne sa tu stretávame s ďalšou zaujímavosťou: Kým väčšinou platí, že hry majú vyššie rozlíšenie na PS4, než na Xbox One, tu je opak pravdou. Na PS4 je totiž San Andreas dostupné vo svojej najpôvodnejšej verzii z PlayStationu 2. Táto sa vyznačuje špecifickým grafickým nádychom, ktorý už nemá ani PC ani Xbox 360 verzia (čo je aj celkom škoda). Na druhú stran je ale obraz rozmazanejší a beží v nižšom rozlíšení 1344 x 896 pixelov.

A aby toho nebolo málo, je tu ešte jedna špecialita. Ak vlastníte San Andreas z pôvodného Xboxu, v rámci spätnej kompatibility sa vám stiahne Xbox 360 verzia s vylepšenou grafikou a achievementami.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *