Yakuza nevyšla na Xbox, pretože ju Microsoft nechcel

Yakuza Kiwami
Nebyť zlých rozhodnutí, mali by sme na Xboxe rôzne hry. Medzi ne patrí aj obľúbená séria hier pre PlayStation, Yakuza. Tie totiž mohli v minulosti vyjsť aj na Xbox a Nintendo Wii, ale obe spoločnosti odmietli.

Ušlú príležitosť odhalil v novom rozhovore šéf série Toshihiro Nagoshi. Povedal, že už v minulosti prezentoval túto značku firmám ako je Microsoft a Nintendo. Ani jedna z firiem však o hru nemala záujem. „Vtedy vraveli ‚Nie, nechceme ju‘. Teraz vravia: ‚Chceme ju!‘. Nepochopili, prečo som ju vytvoril,“ zasmial sa Nagoshi.

V prípade Microsoftu je dôvodom odmietnutia pravdepodobne to, že išlo o japonskú sériu plnú bojovania a karaoke. Nešlo zrovna o vec, u ktorej sa čakal záujem západného publika. Napriek tomu si však Yakuza získala srdcia aj za hranicami Japonska a dnešné hry sú dostupné nielen na PlayStation, ale aj na PC.

„Nikdy predtým som to nepovedal, ale kým sme na tejto hre pracovali so Sony, prezentoval som ju Microsoftu a Nintendu,“ vraví Nagoshi. Zatiaľ čo Nagoshi sa na historke smeje a pravdepodobne by už na základe tejto skúsenosti hru nepustil na iné platformy, súčasný producent Daisuke Sato nepoprel možné vydanie hier na Xbox One. „Pokiaľ ide o Xbox One, môžeme nad tým premýšľať, keďže vieme, že hráči na Xbox One by mohli mať väčší záujem o hry typu Yakuza. Vydanie je preto potenciálne možné,“ uviedol.

via XboxAchievements

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *