PlayerUnknown’s Battlegrounds dnes vychádza na Xbox One

PUBG Full Retail Xbox
Takmer po roku v Xbox Game Preview programe dnes Microsoft a Bluehole oficiálne vydali časovú konzolovú exkluzivitu PlayerUnknown’s Battlegrounds na Xbox One. Dnešným mílnikovým 1.0 updatom prichádza do hry niekoľko noviniek, ale aj achievementy a mikrotransakcie.

Nová verzia prináša viaceré zmeny v optimalizácii, čo zahŕňa značné vylepšenia plynulosti hry a optimalizáciu hi-res textúr na Xbox One aj Xbox One X, ako aj optimalizovaný grafický level streaming na One X.

Ďalšou veľkou novinkou je aj tretia mapa Sanhok s rozlohou 4x4km, ktorá je omnoho rýchlejšia, než Erangel a Miramar. Aj preto, že tento drobný ostrov v Ázii je naďalej určený pre 100 hráčov. Špeciálne na tejto mape boli upravené niektoré nastavenia tak, aby lepšie sedeli k unikátnemu dizajn tjto mapy. V snahe zdokonaliť plynulosť sa vzdialení hráči a vozidlá nerenderujú tak, ako na ostatných dvoch mapách, čo má vo výsledku priniesť vyšší výkon.

K tomu mapa disponuje dynamickým počasím a v lobby môžu hráči hádzať jablká. Na mape sú prítomné aj červené zóny, avšak nachádzajú sa mimo bieleho kruhu a tak sú hráči mimo zóny vo väčšom riziku. Upravená bola aj modrá zóna. Je dynamická a kontroluje počty hráčov predtým, než pridá ďalší kruh, upraví tiež dobu čakania a dobu cestovania. Natrafíme tu aj na viac a krvavejších zbraní, takže sa tu AR, SMG a DMR spawnujú častejšie, no nespawnujú sa tu ani 8x ani 15x scope. Môžu sa ale nachádzať v dropoch.

Do hry pribudli aj dve nové zbrane. QBZ predstavuje AR zbraň s 5.56 projektilmi, na jednu nábojnicu vychádza 30 nábojov, je však možné ich rozšíriť na 40. Exkluzívne na mape Sanhok je dostupné nové QBU DMR s nábojnicou o kapacite 10 x 5.56 nábojov, čo je možné rozšíriť až na 20 nábojov s rozšírenou nábojnicou. Pri ležaní je tiež možné využiť dvojnožku, ktorá dramaticky zníži spätný ráz. Špeciálne na mape Sanhok bude dostupná aj nová dodávka Rony pre 4 pasažierov.

Medzi inými novinkami sú skiny zbraní a padákov, pribudol tiež nový systém cratov obsahujúci aj prémiové debničky zakúpiteľné cez G-Coin. V hre je teraz možné zvoliť si medzi dvomi playlistmi: Battle Royale Playlist sprístupní mapy Erangel a Miramar, kým Mini Royale Playlist obsahuje len mapu Sanhok. To sa ale v budúcnosti zmení. Hráči, ktorí chcú náhodne cirkulovať medzi všetkými tromi mapami, môžu aktivovať oba playlisty.

PUBG G-Coin

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *