Battlefield V, Call of Duty: Black Ops 4 – Dva odlišné pohľady na battle royale

Battlefield V Call of Duty Black Ops 4
Prakticky od začiatku roka sa vravelo, že tohtoročné pokračovania sérií Call of Duty a Battlefield ponúknu battle royale mód. To sa nakoniec ukázalo ako pravda – Battlefield V aj Call of Duty: Black Ops 4 ponúknu obrovské bitky, kde víťaz môže byť len jeden.

V princípe však okopírovať Fortnite by bolo trápne a je pekné vidieť, že každá z hier ponúkne svoj vlastný pohľad na režim. Hoci ten najzákladnejší princíp inšpirovaný starým japonským filmom ostáva zachovaný, medzi režimami natrafíme na početné rozdiely, od názvov cez počet hráčov až po herné mechanizmy. Poďme sa teda podrobne pozrieť na battle royale v každom z režimov, keďže, ako sa zdá, Activision aj EA si vybrali na odhalenie podrobností ten istý deň.

Battlefield V | Firestorm

Pripravovaná strieľačka od EA ponúkne režim Firestorm, ktorý ponúkne tímový battle royale zážitok pre 64 hráčov. Tí budú rozdelení do štvorčlenných tímov a ako je pri sérii Battlefield zvykom, spolupráca tu bude zohrávať veľmi dôležitú rolu. Len vďaka nej budú môcť na konci prežiť až štyria hráči a nie len jeden. Tak nejak ale rátame s tým, že vo väčšine prípadov bude finálne číslo takmer vždy nižšie. Napriek počiatočným nejasnostiam o dostupnosti režimu pri launchi to vyzerá, že sa ho nakoniec podarí dať do hry už v čase vydania hry. Nutno pritom dodať, že Battlefield V pôsobí zo súčasných informácií skôr ako early access, než plná hra. V čase vydania totiž môžeme očakávať len dve frakcie – Britov a Nemcov, len štyri z piatich singleplayerových War Stories a zvyšok obsahu uvidíme neskôr.

Vydanie hry tiež bolo v uplynulých dňoch preložené na 20. novembra/listopadu.

Call of Duty: Black Ops 4 | Blackout

O režime Blackout, ktorý bude súčasťou Call of Duty: Black Ops 4, sme sa toho dozvedeli podstatne viac. Aj preto, že detaily priblížil šéfdizajnér hry David Vonderhaar v rýchlom rozhovore časopisu Game Informer, ktorý na neho „vystrelil“ 195 otázok. Z odpovedí sa pritom zdá, že Activision má s režimom naozaj agresívne plány. Dokonca zvažuje mobilnú verziu a pozdáva sa mu aj standalone vydanie nezávisle od Black Ops 4. Ale čo vyznie ešte zaujímavejšie, je, že Treyarch testuje split-screen Blackout. Platí pritom, že match bude pre 80 hráčov.

Tí budú mať pri vydaní na výber z 20 hrateľných postáv, ktoré môžu časom doplniť tucty ďalších. Dokonca aj takých, ktoré nevznikli v Treyarchu. S veľkou customizáciou ale netreba rátať, z rozhovoru sa zdá, že tvorcovia budú chcieť zachovať postavám ich tradičný vzhľad. Postavy pritom nebudú zamknuté za paywallom ani časovo-limitovanými špeciálnymi eventami. No na to, aby ste ich ale získali všetky™, musíte plniť určité misie a napredovať v kariére, prípadne si môžete postup urýchliť účasťou na eventoch. Prítomné budú aj questy a questové itemy bude možné tradovať s ostatnými hráčmi, prípadne ich kradnúť od zabitých hráčov. V hre natrafíme aj na AI zombie, ktoré sa budú spawnovať vo vybraných a vyznačených lokalitách. Kvôli nim v hre bude dostupná aspoň jedna ručná zbraň. Tú bude síce možné použiť na kohokoľvek, ale proti zombies bude najefektívnejšia.

Ďalej sa dozvedáme, že hra ponúkne na úvod len jednu veľkú mapu pozliepanú z mnohých máp, ktoré poznáme z minulosti. Tento obrovský svet si vychutnáme z pohľadu prvej osoby a len pri slnečnom počasí. Na mape natrafíme aj na streľnicu, ale nenájdeme tu žiadne HQ, v ktorom by sa mohli zgrupovať hráči. Už tak nejak samozrejmosťou je zmenšujúci sa kruh, ktorý má fungovať prevažne náhodným spôsobom. Nakoniec len pár technických detailov: Custom matche nebudú fungovať tradičným spôsobom, emote zrejme nebudú dostupné pri launchi a plán je, aby režim bežal v 60fps.

Black Ops 4 vychádza 12. októbra/října.

via Game Informer

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. StriderCZ píše:

    Battle Royal v těchto hrách- docela se těším. Nehraji ale rád sleduji na youtube, a klasický multiplayer, kde jedna (nebo deset smrtí) nic neznamená jsou docela nuda.

  1. 2. apríla 2020

    […] ODPORÚČAME: Battlefield V, Call of Duty: Black Ops 4 – Dva odlišné pohľady na battle royale […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *