Nemci žalujú Sony, PlayStation Network porušuje tamojšie zákony

Nie je to tak dávno, čo sme sa od Sony dozvedeli, že ich sieť PlayStation Network je najlepšia, a už to vyzerá na súdny spor. Je totiž taká dobrá, že porušuje zákon.

Tvrdí to nemecká Asociácia spotrebiteľov Severného Porýnia–Westfálska, ktorá v podmienkach užívania služby PSN objavila tri body, ktoré sú v priamom rozpore s nemeckými zákonmi na ochranu spotrebiteľov. Asociácia uvádza, že už prvý bod ich obvinenia smeruje na nepriateľský postoj Sony voči spotrebiteľom. Spoločnosť totiž vo svojich pravidlách uvádza, že ak nebude zakúpený kredit na PSN (v €) využitý do 24 mesiacov, prepadne. Znamená to teda, že ak hráči neminú peniaze, ktoré si sami pridali do svojho PSN účtu zo svojej kreditnej karty, Sony si vaše peniaze jednoducho nechá.

Organizácia Verbraucherzentrale NRW vraví aj o tom, že zodpovednosť za nákupy maloletých v PSN, ktorí si tam kupujú napríklad obsah do Fortnite, nesú rodičia. Tretím a zároveň finálnym bodom kritiky na adresu Sony je fakt, že nepovoľuje vracanie tovaru zakúpeného z PSN. Užívatelia sa totiž podľa podmienok používania pri kúpe digitálneho tovaru, hoci tak mohli učiniť len omylom, automaticky vzdávajú svojho spotrebiteľského práva na odstúpenie od kúpnej zmluvy a Sony im nedáva možnosť výberu. Organizácia na ochranu spotrebiteľov najprv poslala Sony dopis so žiadosťou o okamžitú nápravu a ak by k nej nedošlo, je pripravená podať žalobu.

PlayStation 4

via GamesIndustry.biz

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár