Spacelords bude podporovať crossplay medzi Xbox One a PS4

Raiders of the Broken Planet
Štúdio Mercury Steam sa dostalo do pozornosti hráčov minulý rok, keď vydalo epizodickú co-op strieľačku Raiders of the Broken Planet. Titul bohužiaľ nezožal veľkú pozornosť a tak došlo k jeho relaunchu pod úplne novým menom: Spacelords.

Tvorcovia v rámci oživenia komunity (keďže nájsť spoluhráčov bolo dosť zložité) už skôr zaviedli podporu pre cross-play medzi dve platformy, kde tomu napomohla aj podpora pre Xbox Play Anywhere. Vďaka nej hra podporovala cross-play medzi Xbox One a Windows 10, ako aj so Steamom. Po boku toho však bol dostupný aj cross-play medzi Steamom a PS4.

Čoskoro ale môžu hráči očakávať zmenu. Mercury Steam totiž potvrdil zavedenie plného cross-playu pre Spacelords. Štúdio potvrdilo, že už teraz spolupracuje so Sony na. zavedení cross-playu aj medzi PS4 a Xbox One, čo by mohlo komunitu platformy len posilniť. Hra vyšla pôvodne ako spoplatnený a epizodický titul, čo sa s rebrandingom zmenilo. Prešla na free-2-play model a to podľa slov štúdia zvýšilo hráčsku základňu o 10-násobok a len za posledných 30 dní bolo odohraných viac ako 400 000 hier.

Spacelords momentálne podporuje cross-platform hranie medzi PS4 a Steam, a Xbox One, Windows 10 a Steam verziami hry. Technicky je pre náš tím relatívne jednoduché rozšíriť cross platform na všetky platformy a hry ako tá naša si to priam žiadajú – mať silnú, zjednotenú komiunitu, ktorá môže hrať spolu. Je to kľúč k pokračujúcemu úspechu Spacelords. Spolupracujeme so SIE na sprístupnení cross-platform hrania v Spacelords a plánujeme tak učiniť už v blízkej dobe.

via WCCFTech

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *