Fyzické predaje Assassin’s Creed Odyssey sú nižšie oproti Origins, hru však hrá výrazne viac hráčov

Assassin's Creed Odyssey
Assassin’s Creed Odyssey vyšiel minulý piatok a za ten čas už stihol získať množstvo pozitívnych ohlasov v recenziách. Tú našu už pripravujeme, ale to nám nebráni pozrieť sa na hru aspoň teraz, predbežne, po analytickej stránke.

Server GamesIndustry.biz a britská analytická agentúra Chart-Track oznámili, že predaje Assassin’s Creed Odyssey v kamenných obchodoch sú o 26% nižšie oproti predošlému dielu. Ani to však výrazne neochromilo popularitu hry, keďže sa drží na druhom mieste rebríčka hneď po FIFA 19. Za ňou nasleduje Forza Horizon 4, ktorá sa podľa iných informácií predáva lepšie, než Horizon 3 a to aj napriek faktu, že je dostupná cez Xbox Game Pass a predaje digitálnych hier stúpajú. Za ňou nasleduje Marvel’s Spider-Man, dostupný exkluzívne na PS4, a za ním Top 4 uzatvára Super Mario Party, čerstvo vydaná exkluzivita pre Nintendo Switch.

Microsoft tiež uviedol pre server Eurogamer, že Forza Horizon 4 sa postarala o výrazný príval nových predplatiteľov služby Xbox Game Pass. Ako teda môže Microsoft vidieť, o špičkové AAA exkluzivity je záujem a preto rátame s tým, že im Microsoft Studios začnú venovať zvýšenú pozornosť.

Vráťme sa však späť k Assassin’s Creed Odyssey. Hoci sú krabicové predaje nižšie oproti minulému dielu, hra dovedna zaznamenala až o 33% viac hráčov na Steame oproti Origins. V jeden moment ju podľa GitHyp-u hralo 62 000 hráčov, kým Origins hralo len 41 000 hráčov.

Assassin's Creed Odyssey Markos

Všetci máme tohto jedného známeho

via GitHyp; Eurogamer

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Příjemné informace. Jen tak dál…

Pridaj komentár