Battlefield V obsahuje single-playerovú kampaň za nemcov

Battlefield V
Battlefield V bude po vzore svojho predchodcu obsahovať viacero singleplayerových kampaní, tzv. War Stories, z čoho jedna sa bude odohrávať aj z pohľadu nemcov.

Pôjde o príbehovú kampaň The Last Tiger, ktorá vychádza v decembri/prosinci 2018. Odohrávať sa bude až na konci 2. svetovej vojny, v dobe, kedy morálka nacistickej armády upadla natoľko, že v jej vnútri vypukol chaos. Sledovať v nej budeme jeden tím tanku Tiger, ktorý sa začne zamýšľať nad správnosťou ideológie, za ktorú po celé tie roky bojovali.

DICE zároveň dodáva, že táto kampaň na rozdiel od iných, nebude mať hrdinský naratív a vyzerá to, že tvorcovia ním chcú vypočuť najmä želania niektorých hráčov: “Pri Battlefield 1 sa veľa hráčov vyjadrilo, že by privítalo hru z nemeckej perspektívy, takže sme ju mali prichystanú v zadnom vrecku,” tvrdí Daniel Berlin, dizajnový riaditeľ Battlefieldu. “Navyše, jedna z najobľúbenejších War Stories v Battlefield 1 obsahovala tank. Vedeli sme teda, že máme urobiť špecifický tankový vojenský príbeh v Battlefield 5,” dodáva.

Battlefield V

Berlin tiež v rozhovore pre Eurogamer prezradil, že začali sa pozerať, aký tank by mohli použiť. Pre druhú svetovú vojnu bol Tankom práve nemecký Tiger, podobne ako je typickým vojnovým lietadlom tej doby Spitfire Mk.II: “Tank Tiger je takmer legendou. Existujú príbehy, ako dostali spojenci príkaz stiahnuť sa a neútočiť, akonáhle niektorý uvideli. Len samotné delo bolo dlhé ako celý Sherman, takže sme vedeli, že toto je vozidlo, o ktorom musíme spraviť vojový príbeh, a samozrejme s tým prichádza aj nutnosť urobiť tak z pohľadu Nemecka. Preto sme sa pri vymýšľaní The Last Tiger kampane rozhodli plne ponoriť do emócií a dôsledkoch. Povedal by som, že to bol hlavný faktor pri tvorbe tejto kampane.”

“Svoje činy môžete popierať, ale aj keď tak urobíte, ešte stále musíte žiť s ich dôsledkami. Každá akcia má reakciu, aj vo vojne, a to je hlavnou témou celej tej kampane. Nechcem nič prezrádzať, ale veríme, že vám mantra pomôže pochopiť niektoré veci, keď poviem, že toto nie je hrdinský príbeh. Je to naozaj len o jednom tíme v tomto šialenom stroji, ktorý sa začne sám seba pýtať, prečo bojuje,” uzatvára príbeh o nemeckej kampani dizajnový riaditeľ.

DICE nakoniec dodáva, že Battlefield V nebude obsahovať hákové kríže, nahradí ich historickým železným krížom, ktorý používala už Pruská armáda a zotrval až do druhej svetovej vojny. V hre ešte budeme môcť hrať príbehy aj za vojaka z niekdajšej francúzskej kolónie Senegal, ženskú povstalkyňu z Nórska a mladého britského kriminálnika.

via Eurogamer

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár