Fyzické predaje SoulCalibur 6 v UK sú o 55% horšie oproti predchodcovi

Soulcalibur VI
Bandai Namco sa vyjadrilo jasne: ak sa nebude SoulCalibur 6 dariť, značka končí. Navždy. Ak by sa vydavateľ opieral len o fyzické predaje, osud by bol už zrejme spečatený.

Predaje vo Veľkej Británii sú totiž jedným z vplyvných ukazovateľov a nový SoulCalibur VI sa v tabuľke predajov usadil na 8. miesto, vďaka čomu ho prekonalo dokonca aj LEGO DC Super-Villains. Fyzické predaje v Británii počas launchu klesli oproti predošlému dielu, ktorý vyšiel v roku 2012, až o 55%. Na druhú stranu je to len zrejme ďalší dôkaz toho, že záujem o fyzické nosiče klesá v prospech digitálu. Pre zaujímavosť totiž 25% pokles predajov krabicoviek v Británii zažil aj Assassin’s Creed Odyssey a predaje Call of Duty: Black Ops 4 sú najhoršie za posledných 10 rokov.

Ani to však nezabránilo, aby Activision zaznamenal rekordné digitálne tržby, ako aj celkové tržby vo výške 500 miliónov dolárov. Za zmienku stojí v štatistike aj nová hra Starlink: Battle for Atlas z dielne Ubisoftu. Nová hra, ktorá “oživuje” hračky podobne ako Lego Dimensions alebo Disney Infinity, sa usadila na 14. miesto a 80% predajov tvorí Switchová verzia. Lákadlom je najmä exkluzívna postavička Star Fox v tejto verzii hry. V tabuľke sa statočne drží na piatom mieste aj Forza Horizon 4, ktorá je dostupná tiež cez Xbox Game Pass.

Celkovo vyzerali predaje hier za uplynulý víkend nasledovne:

  1. Call of Duty: Black Ops 4
  2. FIFA 19
  3. Assassin’s Creed Odyssey
  4. Marvel’s Spider-Man
  5. Forza Horizon 4
  6. LEGO DC Super-Villains
  7. Super Mario Party
  8. SoulCalibur 6
  9. Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy
  10. Shadow of the Tomb Raider

via Eurogamer

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *