Fallout 76 zažíva tragický launch. Nepomohol mu ani Black Friday

Fallout 76
Je to vôbec prvýkrát, čo Bethesda vydala postapokalyptické MMO a zatiaľ to s ním nevyzerá bohvieako dobre. Fallout 76 totiž nielen, že vyšiel s hromadou bugov, ale tiež má podstatne menšiu hráčsku základňu.

Hra vyšla len 2 týždne dozadu a už sa dočkala 50% zľavy počas Black Friday, v snahe posilniť užívateľskú základňu. Tá je naozaj malá a ak si porovnáme komunitu Fallout 76 a Fallout 4 počas prvých dvoch týždňov od vydania, novinka má len 29% hráčov v porovnaní s predchodcom. Práve stav, v akom 76 vyšlo, spustil sled udalostí. Zabugovaná hra získala negatívne recenzie – Xbox One verzia má od médií priemerný rating 49%, kým od hráčov len 24%. To samozrejme znamená nižšie predaje. A výsledok vidíme.

Zdá sa pritom, že ani Black Friday hre nepomohol. Podľa štatistiky sa totiž zdá, že počet hráčov sa zvýšil aj napriek obrovským zľavám len o asi 4000 hráčov. Výsledkom je, že hra má teraz aktuálne len 30 000 hráčov, kým Fallout 4 mal svojho času 100 000.

via TrueAchievements

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Jogurtik píše:

    Doufám, že bude v nabídce Xbox Game Pass 🙂

Pridaj komentár