Muž, ktorý koncom roka 2017 spôsobil smrť pri swattingu, dostal 20 rokov

Call of Duty WWII

26-ročného Tylera Barrissa z Kalifornie čakajú tvrdé roky života. O mužovi sme informovali ešte na prelome rokov 2017 a 2018, kedy sa pre prehratú stávku v Call of Duty rozhodol vytrolliť svojho súpera swattingom.

Človek, s ktorým sa muž kvôli 1,50 dolára dostal do sporu, uviedol Barrissovi vymyslenú adresu, na ktorú Barriss poslal komando SWAT. Žiaľ, adresa sa ukázala byť skutočná a polícia prepadla a zastrelila nič-netušiaceho obyvateľa Kansasu, 28-ročného Andrewa Fincha pred očami rodiny. Prípad bol zjavne poslednou kvapkou: okrem okamžitej medializácie dostal Barriss exemplárny trest. Súd totiž odsúdil Barrissa na 20 rokov bezpodmienečne.

Barriss sa totiž prezentoval swattingom už v minulosti a to niekoľkokrát, za čo voči nemu boli v Kalifornii a D.C. podané viaceré trestné oznámenia. Ani jeden z predošlých telefonátov sa však neskončil smrťou človeka. Okrem toho mal Barriss v minulosti niekoľkokrát nahlásiť bombu, čo mu pridalo ďalších 46 skutkov, ktoré napomohli k exemplárnemu trestu. Celkovo bol obvinený z 51 federálnych zločinov.

V prípade boli ako spolupáchatelia obvinení aj Shane Gaskill a Casey Viner. Práve oni poskytovali Barrissovi falošné adresy, na ktoré posielal komando SWAT. Rozsudky nad nimi vynesené neboli. Vinera však čaká pojednávanie budúci týždeň a Gaskilla v priebehu mesiaca.

Tyler Barriss
Tyler Barriss

via GamesIndustry.biz

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *