Najväčšie aprílové hry pre Xbox

World of Warships

Štvrtý mesiac roka nám začal bláznivo a veríme, že zábavná atmosféra vydrží celý mesiac, kedy nás čaká množstvo zaujímavých hier.

Už dnes môžeme očakávať návrat Borderlands: Game of the Year Edition na moderné konzoly. Na Xbox One vlastne už druhýkrát, keďže pôvodná verzia je dostupná tiež vďaka spätnej kompatibilite. Rozdiel je však v tom, že Xbox One verzia podporuje 4K HDR, ako aj dodatočné grafické vylepšenia či podporu lokálneho co-opu pre štyroch na jednej obrazovke v dôstojnej kvalite. Navyše sú v nej zahrnuté všetky DLC. Vychádza dnes, 3. apríla/dubna.

Budúci týždeň zas svoju Xboxovú premiéru zažije japonská vizuálna novela Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy. Kompilácia troch hier pôvodne vydaných na Nintendo 3DS má vylepšenú grafiku sleduje príbeh talentovaného právnika Phoenixa Wrighta, ktorý dokázal zvrátiť priebeh mnohých súdnych pojednávaní. Adventúra z právneho prostredia je skutočným unikátom, ktorý ste si mohli doposiaľ vychutnať najmä na Nintende. Kolekcia vychádza 9.4. na Xbox One, PS4 a PC na západnom trhu. Preload pritom zaberá len príjemné 2GB.

Ani fanúšikovia zombie však tento mesiac nemajú dôvod smútiť. Okrem toho, že na PS4 vychádza Days Gone, všetky tri veľké platformy dostanú zombie co-op akciu World War Z od štúdia Saber Interactive. Z jeho dielne vyšli aj hry ako NBA Playgrounds, Shaq-Fu: A Legend Reborn či Spintires: MudRunner. Ich najnovšia hra sa však v mnohom podobá na Left 4 Dead. Newyorský level zas na Tom Clancy’s The Division s tým, že vaši nepriatelia budú nemŕtvi a viac ako loot ich bude zaujímať vaše mäso. Povolací rozkaz do tejto svetovej vojny dostnaú hráči už 16.4.

V rovnaký deň tiež vychádza na konzoly ďalší veľký fenomén Wargamingu, World of Warships. Na svoje si teda prídu aj fanúšikovia námornej vojnovej MMO. Dostupná bude zadarmo na stiahnutie ako na Xbox, tak na PS4. Konzolová verzia hry má prísľúbený exkluzívny obsah, ktorý nebol dostupný na počítači

Veríme ale, že najväčšiu pozornosť na seba budúci mesiac strhne Mortal Kombat 11. Najväčšia a najbrutálnejšia bojová séria sa dočká 11-eho očíslovaného pokračovania. Fatality a Brutality v hre ostávajú, nenájdeme tu však X-Ray, miesto ktorého zažije svoju premiéru systém Fatal Blows, ktoré sa dajú použiť v súboji iba raz a aj to len v prípade, že má hráč menej ako 30% zdravia. Okrem toho MK11 prináša obsiahle možnosti customizácie vzhľadu postáv. Nová sezóna bojovania a ničenia bezdrôtových ovládačov začína už 23.4.

A na svoje si prídu aj fanúšikovia Final Fantasy. Okrem toho, že v uplynulých dňoch vyšiel na Xbox One port starého Final Fantasy VII, dočkáme sa tento mesiac ďalších dvoch hier, ktoré boli pôvodne dostupné iba na PlayStation. Reč je o dieloch X / X-2 HD Remaster, kde hráči môžu čakať dve príbehovo prepojené hry a zhruba 100 hodín príbehu. Hráčov čaká príbeh blitzballovej hviezdy Tidusa, ktorý s vyvolávačkou Yunou cestuje po krajine Spira, aby ju zachránili pred nekonečnou deštrukciou Sina.

Druhým veľkým prídavkom bude Final Fantasy XII: The Zodiac Age, ktoré vyšlo na PS4 už skôr a oproti pôvodnej verzii z 2006 prinieslo hromadu zmien. Mimo iného hra dostane modernú grafiku, prerobený systém boja na štýl Final Fantasy XV a prerobený systém questov, čím prekvapí aj hráčov originálu. Tu pre zmenu sledujeme príbeh mladíka Vaana, ktorý počas vojny prišiel o rodinu a teraz sníva o lietaní, a príbeh následníčky trónu Ashe, ktorá sa však radšej pridá k odboju, aby oslobodila svoju krajinu od nadvlády impéria Archadie.


Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *