Borderlands 3 odhaľuje postavy, nový trailer a (ne)potvrdzuje cross-play

Borderlands 3

Presne ako Gearbox sľúbil, tak dnes odhalil množstvo nových detailov ohľadom Borderlands 3. Hra okrem iného ponúkne aj cross-play medzi platformami. Hra pritom vychádza na Xbox One, PS4 a PC, kde bude po nejaký čas dostupná exkluzívne cez Epic Store.

Zmienky o cross-platform multiplayeri sa objavili na Microsoft Store po boku ostatných informácií špecifických pre Xbox. Tie zahŕňajú napríklad podporu 4K Ultra HD a HDR na Xbox One X, rovnako aj podpora pre FreeSync. Takisto je v detailoch uvedený aj split-screen pre dvoch hráčov, LAN a online co-op pre štyroch. Pri čísle štyri sa ešte zastavíme.

Ako inak, aj Borderlands 3 ponúkne štyri hrateľné postavy. Menovite tu bude Moze (The Gunner), Amara (The Siren), FL4K (Beatmaster) a Zane (Operative). Každý má svoje unikátne schopnosti a vlastnosti, ktoré sa odrazia aj na hracom štýle a v prípade, že budete hrať multiplayer za všetky štyri, môžete čakať skvelý zážitok. Nech je už ale váš výber postavy akýkoľvek, vo svete Borderlands 3 budeme bojovať proti fanatickej dvojici The Calypso Twins, ktorá chce zjednotiť jednotlivé klany banditov v celej galaxii a vytvoriť tak kriminálnu superveľmoc.

Keďže majú tak veľký plán, Pandora už nie je jediným svetom a v Borderlands 3 zamierime aj do ďalších lokalít cellshade vesmíru. Každý svet pritom bude odlišný a ako sme mohli vidieť v traileri, okrem prostredí typických pre Pandoru môžeme čakať aj rozvinutejšie lokality s futuristickými mestami alebo naopak obsiahle bažiny ako z okolia New Orleans. Nikde nebudú chýbať hromady zbraní a gadgetov, ktoré môžu posilniť hráčov progres naprieč príbehom Borderlands 3.

Borderlands 3 vyjde v štyroch edíciách. Štandardná edícia stojí 69,99€ s balíčkom zlatých zbraní v rámci predobjednávky. Za ňou nasleduje Deluxe edícia za 84,99€, ktorá ponúkne kozmetické balíčky Retro Cosmetic Pack, Neon Cosmetic Pack a Gearbox Cosmetic Pack, ako aj Toy Box Weapons Pack s 2 hračkárskymi zbraňami a tiež ponúkne XP a Loot Drop boosty. Digitálnu ponuku zavŕši Super Deluxe edícia za 99,99€, ktorá navrch spomínaného obsahu doplní Season Pass so štyrmi príbehovými expanziami a Butt Stallion skin na zbrane.

Pre ozajstných gurmánov bude napokon k dispozícii 250-dolárová Diamond Loot Chest zberateľská edícia. Táto ponúkne hru v steelbooku, päť litografií postáv, plátenú mapu sveta, kľúčenky s motívom Vault Key, skladateľný model lode Sanctuary 3 a figúrky postáv vrátane štyroch vault hunterov, dvojičiek Calypso Twins a ďalších obľúbených postáv v sérii.

AKTUALIZÁCIA: Vydavateľ 2K Games pre Gamespot prehlásil, že hoci zvažuje podporu cross-playu, momentálne nemôžu nič potvrdiť. Microsoft zároveň odstránil zmienky o cross-play podpore z Xbox Store.

Borderlands 3 Diamond Loot Chest Collector's Edition

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár