CEO Take Two tvrdí, že cross-platform je nevyhnutný

Take-Two
Slová šéfa Take-Two nemožno brať na ľahkú váhu. Konieckoncov ide o vydavateľa hier ako Grand Theft Auto V, NBA 2K19 alebo Red Dead Redemption II. A práve preto je zaujímavé sa z času na čas dozvedieť, aký je jeho pohľad na veci ako battle royale, VR či streamovacie služby a cross-platform.

Strauss Zelnick mal včera prejav na konferencii Goldman Sachs Communacopia Conference v New Yorku a vyjadril sa hneď k dvom vyššie spomenutým témam. Podľa neho sa blížime do cross-platform sveta, kde už bude jedno, či má niekto PlayStation alebo Xbox, všetci budú hrať hry ako také a nebude záležať na tom, akú konzolu hráč vlastní. „Myslím si, že sa eventuálne dostaneme do cross-platform sveta v mnohých hrách. Rozhodne sa tak stane medzi konzolou a PC. Microsoft je už prakticky tam. Myslím si teda, že sa steny pomaly búrajú. Múry uzavretých ekosystémov padajú a nemajú na výber. Streamovanie hier toto búranie ešte urýchli. My sme tu pre všetkých spotrebiteľov. Ak nastavíte pravidlá tak, aby z nich nemal prospech spotrebiteľ ale vaša firma, mýlite sa. Spotrebitelia pôjdu inam. Musíte počúvať, čo chcú zákazníci,“ čím zrejme reagoval na skutočnosť, že Sony sa zdráha cross-playu s ostatnými konzolami, ako sú Xbox One a Nintendo Switch.

Zelnick sa tak súčasne dotkol problematiky streamovania hier z cloudu, voči ktorému sa už pozitívne vyjadrili EA aj Microsoft a potvrdili, že vyvíjajú vlastné riešenia, ktoré oslobodia hráčov od vlastnenia konkrétneho hardvéru. Zelnick vraví, že nástup streamovania môžeme čakať v čase od jedného do troch rokov. Práve o tri roky by sa pritom na trhu mohli objaviť nové konzoly, ktoré zatiaľ poznáme ako PS5 a Xbox Scarlett:

Myslím si, že streamovanie bude. Prihliadajú k nemu viaceré spoločnosti. V najlepšej pozícii sú pritom tie spoločnosti, ktoré majú datacentrá obrovských rozmerov po celom svete. Takže viete, čo to znamená; takých firiem nie je veľa, lebo ich infraštruktúra musí mať vyriešené problémy s odozvou a na to, aby ste ich mohli vyriešiť, musíte byť blízko k zákazníkovi. Myslím si, že sa to stane? Som si istý, že hej. A myslím si, že sa tak stane v rozsahu od 1 do 3 rokov. Zvyšuje sa tým aj celkové pokrytie trhu? Prirodzene áno, pretože na to, aby ste mohli hrať svoje hry, nemusíte kupovať krabicu. Stále si síce budete musieť kupovať ovládače, ale tie sú dostupné.

Otázniky visia nad tým, ako opatrne budete nakladať s analytikou. Máte tu 120 miliónov aktuálnych konzol, ale aj pár miliárd počítačov a teraz môžu všetky z nich rozbehať hry – a to by zdvojnásobilo veľkosť Take-Two. Musíte byť naozaj obozretní, pretože je možné aj to, že ľudia, ktorí majú naozaj záujem o hranie hier, si už kúpili bedňu. Celkovo sa teda trh zväčší, ale skutočný nárast nebude až taký veľký. Viem, že našou prácou je zistiť, kde je náš zákazník, umožniť lepšiu, rýchlejšiu a lacnejšiu distribúciu obsahu od nás k nim, za predpokladu, že si zachová vysokú kvalitu; je to dobré pre nás, pretože je to dobré pre zákazníka. Vo všeobecnosti, keď rozšírite dostupnosť svojho produktu, zaobstará si ho viac ľudí. Nemôžem tu ale sedieť a argumentovať, že to bude obrovská zmena v hernom priemysle. Viem, že niektorí z našich konkurentov to tvrdili, ale môj pohľad na vec je, že by sme sa mali v prvom rade zamerať na to, čo vieme naozaj ovplyvniť: tvoriť skvelý obsah. A pravdepodobne prenechať veci, na ktoré nemáme dosah, ako napríklad obrovské distribučné systémy na iných. Jedine môžeme podotknúť, že keď tam budú oni, budeme tam aj my. Je to také isté, ako keby si niekto otvoril obchod s hrami hneď vedľa Gamestopu: už na druhý deň by sme im vedeli dodávať obsah.

Fortnite Cross-Play Lobby

via WCCFTech

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *