Wolfenstein II: The New Colossus pobúril náckov

Wolfenstein II The New Colossus

Krajná pravica je smiešna. Okrem toho, že aspoň 80% z nich nevie písať a ich komentáre sú skôr na smiech, tak sú schopní mať mindrák z hocičoho. Napríklad teraz zistili, že Wolfenstein vlastne nie je tak o ukojení si svojich hnedých túžob, ako o zabíjaní nacistov.

A tak zrejme neprekvapí, že sa na internetoch opäť raz verbálne na niekoho útočí. Zhodou okolností to sú samozvaní bojovníci za slobodu slova, ktorí po vás pri najbližšej príležitosti hodia dlažobnú kocku. Ako sa môžete sami presvedčiť v diskusii pod trailerom na nového Wolfíka, tak problém to nie je len u nás na Slovensku, ale aj v ďalších kútoch sveta. Paradoxom však je, že väčšina týchto hrdinov zrejme ešte ani nežila v čase, kedy B.J. Blazkowicz prvýkrát vytiahol pištol a prestrieľal sa pevnosťou Wolfenstein.

Wolfenstein II: The New Colossus Collector's Edition

Wolfenstein II tiež dostane svojskú zberateľskú edíciu

Viacerých pohoršilo napríklad, že jednou z postáv v Amerike (!) okupovanej nacistami v 1961 je, čuduj sa svete, afroameričanka. Tie vraj v hre nemajú čo robiť a dokonca ich je podľa odborníka menom TheSharpmarksman v traileri priveľa. Čo tiež nie je celkom pravda. Samozrejme sa tu potom objavujú slová ako že Bethesda je SJW (Social Justice Warrior) a že herný priemysel je čoraz viac proti bielym. Ale že hlavná postava vyzerá prakticky ako árijec, to si nevšíma nikto.

Užívateľ menom Virtuvirus sa pre zmenu podelil o to, že jeho dedo bol nacista a bol to jeden z najlepších ľudí, ktorých ste mohli kedy v živote stretnúť. Ale len do momentu, než si prekontroloval váš pôvod a či nemáte minimálne z tretieho kolena židovské korene. Nakoniec to osladil slovami, že nacizmus je náboženstvom mieru. A teraz si vážne nie som istý, či to je troll alebo fakt kvalitný blbeček.

via The Verge

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *