Microsoft ohlásil Xbox Game Pass pre PC

Microsoft krátko pred E3 oznámil príchod svojho predplatného Xbox Game Pass na PC, kde sa hráči môžu tešiť na množstvo obsahu od viac ako 75 vydavateľov.

Služba bola v obmedzenej miere dostupná pre PC už teraz, pričom obsahovala najmä first-party tituly s podporou Xbox Play Anywhere. Po novom to však vyzerá, že Xbox Game Pass dostane na PC celkom vlastnú verziu, ktorá bude, podobne ako na Xboxe, ponúkať cez 100 hier od 75 vydavateľov. K iniciatíve sa pridali napríklad Bethesda, Deep Silver, Devolver Digital, Paradox Interactive alebo Sega. V neposlednom rade je súčasťou aj first-party content od Xbox Game Studios a teda aj od odkúpených štúdií vrátane Obsidian Entertainment alebo inXile. Platí zároveň, že hry týchto štúdií budú dostupné v službe v deň vydania.

Xbox Game Pass ďalej ponúkne podobné vychytávky ako na Xboxe, a teda 20% zľavu na hru v Microsoft Store a 10% zľavu na DLC. Viac o službe sa dozvieme na E3, kde bude spoločnosť prezentovať počítačové predplatné po boku ďalších noviniek.

Microsoft ďalej prehlásil, že jeho hry už nebudú dostupné len cez Microsoft Store, ale aj cez Steam. Platiť to má o viac 20 hrách z dielne Xbox Game Studios, vrátane Halo: The Master Chief Collection, Gears 5 alebo remastrovanej trilógii Age of Empires: Definitive Edition, ktorá je vo vývoji. Spoločnosť ďalej potvrdila, že hľadá spôsoby, ako priniesť hry aj na „iné obchody“. Všetky tieto hry budú mať cross-platform multiplayer a využijú aj iné vychytávky nového Xbox Game Baru pre PC. Zahŕňa to teda napríklad friendlisty, LFG alebo textový/hlasový chat.

Napokon, finálnou novinkou je príchod Win32 hier do Microsoft Storu. Hry zo Storu tak už nebudú využívať nutne UWP formát, čo úzko súvisí so službou Xbox Game Pass.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár