Fable je realitou, prvý únik zmizol z internetu v rekordnom čase

Fable

Aj keď najväčším first-party releasom tohto roka bude zrejme Gears 5, na E3 uvidíme po rokoch aj novú hru zo sveta Fable.

Keďže na hre už nepracuje Lionhead ani Peter Molyneux, ale štúdio Playground Games, dá sa povedať, že najnovšia časť bude rebootom a nie pokračovaním zasadeným do starého známeho sveta Albionu. Pokiaľ ide o spracovanie, vo viacerých ohľadoch sa bude jednať o open-worldovú RPG so všetkým, čo k tomu patrí a čo od takej hry v súčasnosti očakávate.

Zahŕňa to teda komplexné možnosti vytvorenia postavy, možnosť hrania z pohľadu prvej aj tretej osoby, hra dokonca ponúkne možnosť vybudovať si a rozširovať svoje mesto. Toto je úzko napojené na príbehovú líniu a niektoré jej konce. Pokiaľ ide o príbeh, ten sa bude dať odignorovať, čo však ovplyvní aj neskorší gameplay a hráči, ktorí by sa mohli stať hrdinami, sa nimi nakoniec nestanú. Očakáva sa dokonca multiplayer a hra ako taká má bežať na Unreal Engine, skoro ako Sea of Thieves, Crackdown 3 či Killer Instinct.

Náčrt z príbehu sa objavil v leaku taktiež. Vraví o tom, že Albion a Aurora sú krajiny navždy zničené, po ktorých ostali len rozprávky a mýty. Po dostavaní Veže ju použil šialený kráľ na to, aby privolal asteroidy a zničil tento svet, dúfajúc, že skaza sa raz v budúcnosti znovu udeje. A tak sa o tisíce rokov neskôr ocitáme v novom stredoveku, v čase, kedy planéte znovu hrozí zničenie asteroidmi.

Zo starých postáv by sa mali do sveta nového Fable vrátiť Theresa, Heroes Guild a Jack of Blades, pričom v hre bude mať dôležitú rolu cestovanie v čase a časť spomínaných postáv bude žiť na inej planéte ukrytej za démonskými dverami.

Napriek skutočnosti, že hra bude ukázaná zrejme už na tejto E3, k vydaniu dôjde asi až na budúcu generáciu konzol.

via Removeddit

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *