Destiny 2 prechádza na free-2-play a dostane nové DLC

Destiny 2 Shadowkeep

Už po rozchode s Activisionom to vyzeralo, že Bungie chystá veľké zmeny k lepšiemu. A že to tak zrejme aj bude, dosvedčuje čerstvé oznámenie Destiny 2: Shadowkeep, ktorý nás vráti na Mesiac.

V novej expanzii Shadowkeep sa vrátime do jednej z najdôležitejších lokalít prvej hry a spolu so starou známou Eris Morn tu budeme bojovať proti novým „nočným morám“. S novou príbehovou expanziou však prichádzajú oveľa väčšie zmeny, ktoré svojou škálou môžu presahovať datadisk.

Bungie totiž oznámilo, že s vydaním Shadowkeep v septembri/září Destiny 2 prechádza na free-2-play model. Základná hra spolu s obsahom prvého ročníka bude dostupná na stiahnutie zadarmo a pozor, už nie cez Battle.net, ale cez Steam. Okrem toho, hráči budú môcť migrovať svoje savy z ostatných platforiem, pretože hra bude podporovať cross-save medzi Xbox One, PS4, PC a Google Stadia verziami hry. Oznámenie hry pre novú streamovaciu službu je len takou drobnosťou.

Výhodou datadisku ako takého však je, že nie je závislý na predošlom obsahu a kým pri vydavateľovi Activision hráči museli mať zakúpený všetok predošlý obsah, aby si mohli vychutnať aj ten najnovší, teraz to už nebude treba. Zrejme. Za zmienku stojí aj fakt, že Bungie chce, aby ste pri Shadowkeep platili len za to, čo chcete. Vyzerať to má skoro tak ako pri Forsaken, ktorý mal vlastný Annual Pass.

via The Verge

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár