Star Wars Jedi: Fallen Order – Po rokoch dobrá sólovka?

EA na úvod svojej prezentácie ukázala 15 minút gameplayu z chystaného Star Wars Jedi: Fallen Order. Napriek tomu, že hra bola minulý rok ohlásená celkom trápnym spôsobom, teraz sa dočkala zaslúžených minút slávy.

Star Wars Jedi: Fallen Order sa odohráva krátko po vykonaní Príkazu 66 a vy budete hrať za jedného z preživších padawanov, ktorý bude musieť zdokonaľovať svoje schopnosti Jedi, aby prežil na úteku pred Impériom. Na konferencii sme mali možnosť vidieť gameplay zhruba z 3. hodiny príbehu, kedy ešte hrdina nie je v plnej sile a musí sa prebojovať cez imperiálnu rafinériu na planéte Kashyyyk.

Z gameplayu je zreteľné, že bude zameraná na súboje s mečom a využívanie schopností, ktoré zahŕňajú napríklad možnosť pritiahnuť si nepriateľa alebo pozastaviť človeka v čase. Sem-tam natrafíme na QTE eventy, a na pohyb budeme využívať okrem chôdze aj lezenie a parkour. Celkovo to pôsobí ako mix tradičnej sekačky, Uncharted a Quantum Break, pokiaľ ide o to pozastavovanie nepriateľov v čase. Plus nás sem-tam prekvapí nejaký ten boss fight. Nechýba manuálne uzdravovanie.


Iné veci, ktoré nás v gameplayi zaujali, sú Skill Points a teda možnosť vylepšovania postavy, možnosť sekať končatiny alebo dokonca rozseknúť nepriateľa na polovicu a vidieť sme mohli aj funkciu Sense Echo. Podržaním tlačidla nad určitým objektom môže hra prehrať audiozáznam odhaľujúci niečo z pozadia príbehu. Ide teda o vec podobnú obnove záznamov v Tom Clancy’s The Division 2. Hráčov bude doprevádzať robot BD-1, ktorého nazvučili zvukári Anakinovej trilógie.

Jedna vec, ktorú by som hre vyčítal, je grafika, ktorá je horšia oproti pôvodnému reveal traileru. To nás však ani veľmi neprekvapuje, keďže pri ňom EA jasne upozornila, že sa jedná o pre-rendered zábery z Unreal Enginu a nie o záznam z produktu.

Star Wars Jedi: Fallen Order vychádza 15. novembra/listopadu pre Xbox One, PS4 a PC.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár