Xbox E3: Privítajte nový Xbox Elite Controller Series 2

Štyri roky po oznámení pôvodného Xbox One Elite Controlleru prichádza čas na jeho refresh. Privítajte Xbox Elite Controller Series 2.

Druhá séria elitných ovládačov prináša obrovské množstvo zmien, ktoré potešia nielen budúcich majiteľov, ale možno dajú súčasným dôvod na upgrade.

V prvom rade sa ovládač dočkal aktualizovaného dizajnu. Gumovanie je stále prítomné, teraz však presahuje až na predné madlá, ktoré sú kompletne pogumované materiálom, ktorý poznáme z pôvodných Elite controllerov. Ďalšou novinkou je USB-C pripojenie na zadnej strane, čo nám dáva prehľad o konektivite budúcich ovládačov. Samozrejmosťou je Bluetooth pre bezdrôtové pripojenie k PC a ďalším platformám, ako aj možnosť si svoj Elite Controller upraviť.

Pokiaľ ide o úpravy, hráči si môžu po novom upraviť napínanie analógových páčok, pričom sú k dispozícii tri možnosti úpravy zahŕňajúce aj „presety“ z Xboxu One a 360. Inou novinkou je trojfázový Hair Trigger Lock. Súčasný Elite Controller umožňuje si skrátiť „dráhu“ zadných páčok o polovicu, nový Elite však už umožní zachovať páčky takmer na mieste, vďaka čomu je rýchlosť streľby ekvivalentom myši. Pre pohodlnejšie úpravy už Xbox automaticky rozpozná vaše nastavenie trigger lockov.

Elite Controller má tiež inovované meniteľné analógové páčky, ako aj páčky na zadnú stranu s jemným redesignom. Novinkou je možnosť nastaviť si až tri profily ovládania, medzi ktoré sa dajú striedať Switch tlačidlom. Zvolený profil je zvýraznený LED-kou. Novinkou je vstavaná batéria so 40-hodinovou výdržou na jedno nabitie. Tá sa dá nabiť a USB-C káblom alebo nabíjacím dockom, ktorý je súčasťou balenia.

Novinkou tiež je možnosť priradiť tlačidlám funkcie hlasových príkazov, vďaka čomu si môžete konečne nastaviť tlačidlo na screenshoty a videá.

Samozrejmosťou je, že Xbox Elite Wireless Controller Series 2 nebude vôbec lacnou záležitosťou. Napriek tomu ale máme dôvod na radosť: od 4. novembra/listopadu bude totiž dostupný v 24 krajinách vrátane Slovenska a Českej republiky za cenu 180 dolárov.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. TimeSplitter píše:

    Puvodni Elite mam prakticky od vydani a ackoli stale slouzi, tak sticky uz ma z Gearsu a Rainbow Six Siege slusne „vykvedlane“, takze pri nulovych deadzonach mi postavicka sama tancuje po obrazovce. ?
    No aspon uz vim, co koupim jako nastupce. ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *