Telltale odstraňuje ďalšie hry zo Store

Guardians of the Galaxy Telltale Series Episode 2

Telltale odstraňuje svoje hry z ponuky Microsoft Store pre Windows 10 a Xbox One. Iba pred pár dňami spoločnosť potichu odstránila z ponuky na oboch Xbox konzolách sériu Tales from the Borderlands a dnes sa k nej pridáva ďalšia obľúbená hra.

Hra, ktorú Telltale zo dňa na deň potichu odstránili, je epizodický titul Marvel’s Guardians of the Galaxy: A Telltale Series. Podobne ako ostatné hry od Telltale, aj táto ponúkala interaktívny film rozdelený na 5 epizód, ktoré sa vyvíjali podľa vašich rozhodnutí. Hra síce nebola dostupná na Xbox 360, ale titul bol dostupný v Store pre Xbox One a Windows 10. Po novom ju však nenájdete ani na jednej z týchto platforiem.

Rovnako tak spoločnosť v rámci možnosti stiahnuť a zálohovať si Minecraft: Story Mode sprístupnila hru v Xbox Marketplace pre Xbox 360. Na rozdiel od next-gen verzie dostupnej pre Xbox One a ďalšie aktuálne platformy, verzia pre Xbox 360 nevyužívala cloudové služby a preto môže byť dostupná naďalej na stiahnutie pre hráčov bez väčších ťažkostí. Aby sa ale predišlo predaju nových kusov, štúdio zdraželo hru na 99,99€. Hra bude odstránená z ponuky už v najbližších dňoch.

Jedinou výnimkou je značka Telltale’s The Walking Dead. Na ňu totiž odkúpilo práva štúdio Skybound, takže hry z tejto série môžu byť aj naďalej distribuované, čoho dôkazom je aj dostupnosť hier v službe Xbox Game Pass. Navyše, vydavateľ pripravuje definitívnu kolekciu, ktorá bude obsahovať príbehy všetkých sérií a to aj s minisériami Michonne a 400 Days. Žiaľ, v prípade iných hier, ako sú Jurassic Park, Back to the Future, Tales from the Borderlands či Game of Thrones, nikto si neprevzal práva a tak museli byť tieto hry odstránené. Rovnako to platí zrejme aj v prípade fantastického Wolf Among Us a série Batman. Obe majú len požičaný čas a tak, pokiaľ si ich chcete kúpiť, mali by ste tak učiniť čím skôr.

via TrueAchievements

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Jogurtik píše:

    Velká škoda Microsoft nekoupil studio a zachovat hry 🙁

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *