Bus Simulator pre Xbox má dátum vydania

Bus Simulator

Simulátory sa začínajú po dlhej absencii objavovať aj na konzolách a najnovším prírastkom v ponuke konzolových simulátorov bude tak nejak legendárny Bus Simulator.

História autobusárskych hier siaha ešte do minulej dekády, keď sa na PC objavil jeden z prvých: Bus Driver. Okrem tohto, dnes už prakticky zabudnutého titulu, vyšli aj ďalšie a najčerstvejším prírastkom v ponuke je Bus Simulator, tentoraz bez ročníka za menom.

Konzolová verzia, vychádzajúca 17. septembra/září 2019 pre Xbox One a PS4, ponúkne možnosť jazdiť po prímorskom meste Seaside Valley, ktoré tvorí viacero štvrtí: od starého mesta cez spanilú obytnú štvrť až po industriálnu zónu.

Šoféri budú mať k dispozícii 8 autobusov od štyroch popredných výrobcov (Mercedes-Benz, MAN, Setra, Iveco). Za ich volantom budú môcť jazdiť po celkom 12 štvrtiach s rozlohou 15 štvorcových kilometrov sami alebo vo štvorici vďaka multiplayeru. Konzolová edícia tiež sľubuje obsiahly systém manažmentu a progresie, podporu volantov, striedanie dňa a noci a počasia a možnosť zvoliť si zjednodušený alebo realistický režim.

Samozrejmosťou sú aj rôzne scenáre, ktoré si hra prichystá a náhodne pripraví. Z času na čas vám budú v autobuse robiť neplechu čierni pasažieri alebo hlupáci, ktorí sa zabudli v roku 1978 a púšťajú hlasný lacný rap z ešte lacnejších plechových reprákov, presne ako v skutočnosti. Nebudú chýbať ani rôzne situácie v doprave, ako napríklad dopravné nehody, zápchy, opravy ciest alebo ďaleké cesty.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár