The Bard’s Tale a Wasteland vyjdú na Xbox One

The Bard's Tale Trilogy

inXile majú vo svojom portfóliu viacero značiek, no najvýznamnejšími sú série Wasteland a The Bard’s Tale. A obe budú kompletne dostupné pre Xbox One so službou Game Pass.

Štúdio inXile Entertainment oznámilo, že už 13. augusta/srpna môžu hráči očakávať The Bard’s Tale Trilogy, ktorá bude obsahovať klasiku z roku 1985 a jej dve pokračovania, s ktorými inXile napomohlo definovať žáner RPG. Trilógia bude obsahovať všetky tri hry (Tales of the Unknown, The Destiny Knight a Thief of Fate). Hry budú remastrované, majú updatovanú grafiku a zvuky, no zachovávajú si 8-bitový vizuál originálnych hier. Séria si tiež zachová schopnosť prenášania postáv a savov medzi hrami.

inXile rovnako tak vyvíja The Bard’s Tale IV: Director’s Cut pre Xbox One, PS4, Linux a Mac. Táto hra bude vydaná 27. augusta/srpna na všetkých spomínaných platformách. PC verzia hry dostane bezplatný update v ten istý deň.

Ďalej sa môžu tešiť fanúšikovia post-apokalyptickej série, ktorá položila základy Falloutu a inšpirovala ďalšie post-apokalyptické RPG. Prvý diel vyšiel pred 30 rokmi a xboxeri sa dočkajú vydania remastru Wasteland 30th Anniversary Edition ku koncu roka. Vďaka službe Game Pass je dostupný aj Wasteland 2 a na jar 2020 vychádza Wasteland 3. Hra je vylepšená pre Xbox One X a podporuje 4K a HDR.

Hry boli remastrované a ponúkajú napríklad automapping, digitálny manuál, beštiár a tiež možnosť uložiť si hru kedykoľvek. Ak vás ale nebavia moderné vychytávky a chcete si zahrať tak, ako v roku 1985, môžete: The Bard’s Tale IV ponúkne Legacy Mode.

Všetky hry budú dostupné v deň vydania cez Xbox Game Pass pre Xbox One a Windows 10.

Trailer k remastru nevyšiel. Môžeme sa aspoň pokochať úplne novým Wasteland 3.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Tak na tohle se těším. S Bards tale jsem (v rámci herní archeologie) strávil cca 3 týdny, ale v dnešní době je už pro mne prakticky nehratelná (grindování + ukládání pouze ve městě). Ale remaster vypadá fantasticky a co jsem četl ohlasy, tak se i dobře hraje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *