Telltale Games vstávajú z mŕtvych!

Telltale Games

Koniec minulého roka bol poznamenaný koncom známeho štúdia Telltale Games. To, bohužiaľ, nezvládlo finančnú situáciu a zo dňa na deň oznámilo koniec.

To zároveň znamenalo, že viaceré príbehovky od Telltale Games vrátane The Wolf Among Us alebo A Game of Thrones sa nikdy nedočkajú pokračovania. Vyzerá to ale, že opak je pravdou. Novozaložená firma, ktorú založilo viacero veteránov herného priemyslu, totiž odkúpilo to, čo zostalo po štúdiu Telltale.

Firma vraví, že bude predávať alebo obnoví predaj niektorých existujúcich hier od Telltale a zároveň s využitím ich technológií bude vyvíjať nové hry. Nové Telltale Games budú riadiť Jamie Ottilie a Brian Waddle. Ottilie tiež prehlásil, že niektorí bývalí pracovníci Telltale môžu pracovať na budúcich projektoch. Momentálne firma ponúka freelance miesta, časom však chce vytvoriť full-time pracovné pozície. Ottilie sa venoval prevažne mobilným hrám, založil tiež firmu Galaxy Pest Control, ktorej je šéfom. Táto firma pracovala na tituloch Duck Dynasty a Power Rangers. Waddle mal pre zmenu v minulosti na starosti marketing enginu Havok, ktorý v súčasnosti vlastní Microsoft.

via Polygon

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *