WWE 2K20 vyšlo… ako absolútne fiasko

WWE 2K20

Dobre, priznám sa, že wrestling nepatrí v našich končinách k najsledovanejším športom, hoci svojich prívržencov má. Ale to, čo sa deje s WWE 2K20, si zaslúži pozornosť hráčov.

Ono to celé začalo vlastne už pri ohlásení, ktoré bolo naozaj minimalistické a v podstate sme sa o hre veľa nedozvedeli. Konieckoncov, máme za to, že NBA 2K séria je omnoho populárnejšia. To však neznamená, že by 2K mali odfláknuť práce na iných značkách, ku ktorým patrí aj napríklad WWE 2K. Už pár dní pred vydaním sa však na internete objavili prvé grafické porovnania, ktoré hovorili jasne – WWE 2K20 prináša obrovský grafický downgrade oproti predchodcovi a pôsobí skôr ako hra z éry PS2, respektíve z konca éry Xboxu 360.

Toto sme si ešte veľmi nevšímali, aj preto, že sa tak stalo ešte pred vydaním a nemala Day One patch, ktorý je už v dnešnej dobe neoddeliteľnou súčasťou každej hry. Patch však nevyšiel ani po 6 hodinách od vydania hry. Na druhú stranu, vizuál na Xbox One X nevyzerá až tak zle, ak si odmyslíme bug s vlasmi. Sú tu však aj ďalšie problémy: zberateľská edícia mala obsahovať podpísané fotografie zápasníkov. Realita je však taká, že hráči dostali len fotografie a niet divu, že majitelia ostali nahnevaní. K veci sa však v prospech fanúšikov vyjadril Edge (Adam Copeland), ktorý sľúbil, že akonáhle dokončí film, ktorý vydáva budúci mesiac, dodatočne podpíše hráčom karty.

Ale nekončí to len pri spackanej collectorke. Hra totiž obsahuje ohromné množstvo bugov, ktoré trápia ako vizuál, tak technickú stránku hry. Bugov je dokonca toľko, že dostali samostatné vlákno na Reddite. A vlastne to nie je len o bugoch, ale aj o zopár odstránených veciach.

Z tých najpodarenejších vyberáme napríklad úvodný minútový lag v multiplayeri a 5fps snímkovanie, oneskorené a nesprávne zobrazovanie tlačidiel behom zápasu, má problém s importom DLC obsahu, či dokonca hra zamrzne na konkrétnom zápase bez možnosti postúpiť ďalej. Z multiplayeru pre zmenu zmizli vstupy postáv, režim MyCareer Arenas, užívateľské arény či možnosť úpravy pravidiel v online hraní. Na Reddite je toho však omnoho viac.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár