EA: Naša streamovacia služba nekonkuruje xCloudu

EA Electronic Arts

S hernými streamovacími službami sa v priebehu roka roztrhlo vrece. Rozbehlo sa PlayStation Now, Google spúšťa Stadiu, Microsoft testuje Project xCloud a EA má v príprave svoj vlastný Project Atlas.

Electronic Arts však vraví, že nevníma Project xCloud ako konkurenciu. Spoločnosť so svojou službou chce rozšíriť predovšetkým svoje vlastné hry a neplánuje tak poskytovať tituly tretích strán, ako ponúkajú služby Project xCloud, Google Stadia či PlayStation Now. EA ani nemá problém spolupracovať s poskytovateľmi „väčších“ streamovacích služieb, dôkazom čoho je pridanie Madden NFL 20 do ponuky Project xCloud.

Technologický riaditeľ EA Ken Moss dokonca potvrdil, že v najbližších mesiacoch sa ponuka Project xCloud rozšíri o ďalšie tri tituly. Streamovacia služba od EA, Project Atlas, dnes obsahuje štyri hry: FIFA 19, Titanfall 2, Need for Speed Rivals a Unravel.

Need for Speed Rivals
Jednou z testovaných hier služby Project Atlas je Need for Speed Rivals

„Presadzujeme našu službu, ale vidím ju skôr ako súčasť našej stratégie – priniesť naše hry do cloudu, priniesť užitočnú odozvu našim štúdiám, získať informácie potrebné na vývoj našich kľúčových platforiem ako je Frostbite, kľúčových služieb a AI. To je to, čo robíme. Nemáme záujem konkurovať platformám. Našou motiváciou pri streamovaní je byť tam, kde sú hráči, takže si môžu naše hry zahrať kdekoľvek a akokoľvek chcú. Naše akcie tomu zodpovedajú. Ako sa vyvinie cloudové hranie, dnes nie je jasné, ale určite prinesie do sveta hier ďalšiu miliardu hráčov. Povedzme, že nás je teraz asi 2,6 miliardy. Chceme zaručiť, že budeme v popredí a zároveň chceme získať skorú odozvu, aby sme vedeli, ako budujeme hry pre takýto svet,“ prehlásil Moss.

V septembri sa tiež EA vyjadrila, že jednou z najlepších vecí na cloudovom hraní je možnosť priniesť Full HD zážitok na ktorékoľvek zariadenie: Smart TV, streamovacie zariadenia, tablety, smartfóny, PC aj Mac. „Znamená to, že môžete streamovať Madden HD hru priamo do Smart TV v obývačke, alebo dokonca v hotelovej izbe, ak cestujete. A dokonca môžete v hraní pokračovať na cestách, priamo na mobile,“ uviedol technologický šéf EA.

Need for Speed Rivals
V Need for Speed Rivals môžu hráči hrať za závodníkov aj policajtov

via VGC

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár