Aké je Creeping Winter DLC do Minecraft Dungeons?

Minecraft Dungeons: Creeping Winter DLC

Microsoft sa s tými hrami v poslednej dobe naozaj rozbehol. Spoločnosť len koncom minulého mesiaca vydala štyri hry a len teraz pokračuje v chrlení noviniek, tentoraz v podobe novovydaného DLC Creeping Winter pre Minecraft Dungeons.

Creeping Winter je v poradí druhým rozšírením pre Minecraft Dungeons a zároveň by malo byť posledným, ktoré je súčasťou Hero Pass edície a Passu ako takého. Zavedie nás do mrazivej tundry a to v podobe troch levelov, z čoho jeden je bonusový. A aj keď môže nízke číslo niekomu prekážať, vedzte, že stále ponúka obsah na jeden dlhý herný večer. Dodatok sa odohráva, tak ako Jungle Awakens, až po hlavnej dejovej linke, kde ste porazili Arch-Illagera (Archieho) a došlo k rozbitiu temného drahokamu, ktorý sa roztrúsil po svete a teraz pácha škody tam, kde sa základná hra neodohrávala. A tak v džungli prebudil monštruóznu Jungle Abomination, ktorá je veľmi podobná Monstrosity bossom zo základnej hry.

Minecraft Dungeons Creeping Winter DLC
Arénové súboje nesmú chýbať

Creeping Winter je vo výbere protivníkov, ako aj bossov, originálnejší a prináša okrem iného boj s nie príliš príjemným Illusionerom. Ten vytvára kópie seba samého, ktorých je vždy habadej, no len jeden je skutočný. A tak môže byť boj s ním veľmi zdĺhavý. No vlastne aj je. Inak čo sa hrania týka, prvý level z DLC je asi najdlhší, aký som v hre doposiaľ hral, a to aj ak rátame secret úrovne. Naozaj šlo o level, ktorý bol rozsiahly, a ktorého Secret časti sa delili do menších sub-Secret oblastí a neraz sa nám pri hraní stalo, že sme sa jednoducho stratili. Druhý level s boss fightom je podstatne kratší, alebo aspoň taký bol môj dojem po cca dvoch hodinách strávených v prvom leveli. No a tretí level je tajná lokalita, ku ktorej musíte nájsť prístup a v ktorá na mňa pôsobila ako ťažký zimný remix prvých lokalít základnej hry.

Minecraft Dungeons Creeping Winter
Ani oživovanie parťákov.

Do toho nájdete v leveli zopár noviniek ako napríklad ľadové medvede, ktoré sú pasívne-agresívnym typom nepriateľa. Brániť sa im možno buď súbojom na život a na smrť (vy ale máte 3 životy), vyhýbaním sa im, alebo včelami. Áno, do hry pribudol nový enchant pre Armor, ktorý spôsobí, že okolo vás začnú krúžiť včely.

Keď som už načal tie Armory, rovno sa poďme pozrieť na to, aké zmeny dostala hra tak trochu pod povrchom a neočakávane. Hlavná dedinka sa dočkala podstatnej obmeny obchodníkov, kde to teraz vyzerá ako na jarmoku. Okrem kováča, u ktorého si teraz môžete výmenou za splnenie troch misií upgradovať ľubovoľnú súčasť svojej výbavy na najvyšší dostupný level, je tu obecný obchodník, ktorý vám môže predať niektorý z nových loot boxov: Náhodná ručná zbraň, Náhodné brnenie alebo Náhodný luk. Inokedy predáva konkrétne veci a niekedy ponúka aj zľavy.

Minecraft Dungeons Creeping Winter
Boj o prežitie v ľadovej tundre komplikujú aj nepriatelia

V hlavnej dedinke teraz pribudol Obchodník s luxusným tovarom, u ktorého si môžete kúpiť aktuálne dostupnú legendárnu vec. Tiež do hry pribudol Balič darčekov, u ktorého môžete nechať zabaliť a darovať niektorú zo svojich vecí vybranému spoluhráčovi. A keď tak spravíte, vec sa mu dokonca vylepší na vyššiu úroveň. Ako posledný pribudol do hry Záhadný kupec, ktorý predáva perky. Celkovo sú teraz veci drahšie, ale celý proces nákupu je priamočiarejší a transparentnejší.

Takisto je novinkou v hre režim Denných výzev, kde sú levely o niečo komplexnejšie a sú v nich aktívne rôzne modifikátory, ktoré ovplyvňujú ako vás, tak nepriateľov. Hra vám tak môže v rámci výzvy nanútiť nejaký perk, ktorý inak nepoužívate a upraviť paletu nepriateľov v leveli, alebo obmedziť určité herné prvky.

Minecraft Dungeons Creeping Winter
Otužilec teda rozhodne nie som.

Celkovo je Creeping Winter DLC ten dodatok, na ktorý som čakal ešte v podobe Jungle Awakens. Okrem pár hodín nového obsahu mení systém obchodu, pridáva denné výzvy pre udržanie hráčov a tiež pridáva nové achievementy pre obe doposiaľ vydané DLC s pár zaujímavými výzvami.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *