Xbox Series S unikol na internet, poznáme dizajn, cenu a dátum vydania. A Microsoft reaguje.

Xbox Series S
Foto: Brad Sams

K najhoršie stráženému tajomstvu spoločnosti Microsoft dnes získavame posledné informácie. A aby toho nebolo málo, Xbox Series S, známy aj ako Lockhart, sa ukázal na uniknutých záberoch.

Tie zverejnil na internete leaker @WalkingCat a následne ich potvrdil Brad Sams z portálu Thurrott. Podľa úniku to vyzerá, že konzola bude mať veľmi podobný dizajn ako Xbox One S All-Digital Edition. Konzola si zachováva tradičný „obdĺžnikový“ dizajn, ktorý je oproti kvádru lacnejší na výrobu aj preto, že konzola bude mať jednu celistvú základnú dosku namiesto sústavy dvoch.

Oproti Xbox One S však konzolu odlišuje obrovský tmavý ventilátor, ako aj obrátené rozloženie prvkov na prednej strane. Zapínacie tlačidlo Xbox sa tak nachádza vpravo, kým USB port a párovacie tlačidlo vľavo, na mieste bývalej diskovej mechaniky. Inak sa konzola, presne podľa očakávaní, bude ponášať v bielej farbe a dostanete k nej ovládač v Robot White verzii, ktorá unikla pred časom na internet.

Konzola Xbox Series S ponúkne rovnako výkonný procesor Zen 2 ako Xbox Series X, teda s frekvenciou 3.5 až 3.8GHz. Bude mať však menej RAM a menej výkonnú grafickú kartu s približne 1/3 výkonom Xbox Series X. Stále je to však viac ako dostatočný výkon na to, aby hry, ktoré na Xbox Series X bežia v 4K do 120fps, tu bežali v rozlíšení 1080p Full HD pri maximálne 60fps. Takisto má konzola ponúknuť SSD a prístup k funkciám ako Quick Resume alebo Ray-Tracing.

Samotné zariadenie by podľa únikov malo stáť 299 dolárov, vďaka čomu bude výrazne lacnejšia, než ktorákoľvek iná next-gen konzola na trhu. Oproti tomu Xbox Series X, hlavný hrdina novej generácie, by sa mal predávať za 499 dolárov. Obe konzoly by mali do predaja vstúpiť 10. novembra/listopadu, k ohláseniu ako oficiálnych cien, tak dostupnosti by mohlo dôjsť ešte tento týždeň. Konzoly budú dostupné aj cez predplatný tarif Xbox All Access, kde Series S v kombinácii s Game Pass Ultimate stojí 25 dolárov mesačne a Xbox Series X bude stáť 35 dolárov mesačne. Píše server Windows Central.

Na úniky napokon zareagoval len 3 minúty pred vydaním tohto článku aj samotný Microsoft:

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Kupovat ji (asi) nebudu) ale líbí se mi. Kdybych cestovat (což už chválabohu nemusím tak často), tak bych si ji koupil. Popřípadě jako ideální sekundární konzoli pro děti. A na dohrání restů z Game Passu, Skyrimu a jiných her s otravnými loadingy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *