Takto vyzerajú loadingy a Quick Resume na Xbox Series X

Xbox Series X

Medzi predstavené vymoženosti Xbox Series X patria rýchlejšie načítavania. Xbox One konzoly sa spoliehali na bežný 5400rpm HDD, ale Series X to zmení. Nachádza sa v ňom totiž NVMe SSD vyrobené špeciálne pre túto konzolu. Microsoft si dal obzvlášť záležať na rýchlosti načítavania hier. Vo videu nižšie môžeme vidieť porovnanie loadingu v State of Decay 2 na Xbox One X a Xbox Series X.

Je vyslovene neuveriteľné, ako rýchlo nová konzola pracuje, aspoň u hrách zo spätnej kompatibility. Bohužiaľ nebol uvedený presný čas, ale z pozorovania môžeme vidieť, že kým Xbox Series X načítal hru za necelých 8 sekúnd, Xbox One X to trvalo zdĺhavých 50 sekúnd. Microsoft však zdôrazňuje, že pri next-gen hrách sa môžu mať veci inak a hry budú mať predsa len tradičnejšie načítavacie časy.

Ďalšou vymoženosťou je technológia Quick Resume, ktorá sa dala uskutočniť len vďaka Xbox Velocity Architecture. Za pomoci funkcie môžete minimalizovať svoje hry na Dashboard a hneď skočiť do inej. Akonáhle sa chcete vrátiť späť do pôvodnej hry, tak vás to hodí presne tam, kde ste prestali.

Super vec je, že to bude fungovať aj po reštartoch a konzola si zapamätá, aké hry ste mali spustené, pretože tento stav sa uloží na SSD. Vo videu však vidíme, že hry sú z minulých generácií a tým pádom sa nevie, či to bude rovnako spoľahlivo fungovať aj pri hrách určených priamo pre Series X.

Martin Botlo

Hardbass and Kvas

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár