Dnešný deň v histórii (5.9.): Next-gen pre každého s Xbox 360

Dnešný deň v histórii

V roku 2008 už bola konzola Xbox 360 prakticky tretí rok na trhu, a aj napriek fiasku s červeným kruhom smrti bola megaúspešná. Vďačiť mohla silnej ponuke hier pri vydaní, skoršej dostupnosti aj nižšej cene oproti PS3.

Jej cenu sa v priebehu rokov podarilo zraziť ešte viac, a práve 5. septembra/září 2008 Microsoft oznámil najnižšie ceny next-gen konzol. Xbox 360 sa stal dostupným prakticky pre každého. Základná verzia, Xbox 360 Arcade, sa dala zohnať za fantastických 199,99 dolárov.

Dostali ste konzolu so vstavanou 256MB pamäťou na ukladanie pozícií alebo hier zo služby Xbox Live Arcade. Šlo už totiž o revíziu „Jasper“, ktorá ďalej eliminovala problémy s RROD a pri ktorej už pomaly Microsoft začínal eliminovať aj pamäťové karty. Ak sa vám málilo, konzolu ste si mohli osadiť pevným diskom s kapacitou do 250, neskôr až 320GB.

V balení konzoly ste našli aj jeden bezdrôtový ovládač Xbox 360 Wireless Controller s párom Duracell-iek, SCART kábel, ako aj Xbox Live Arcade Compilation Disc, ktorý obsahoval uvítacie video, zopár demo verzií a päť plných arkádových hier zo služby Xbox Live Arcade: PAC-MAN Championship Edition, UNO®, Luxor 2, Boom Boom Rocket a Feeding Frenzy.

Rovnako tak došlo k zlacneniu ostatných dvoch verzií konzoly Xbox 360. Základný model, často označovaný aj ako „Pro“ alebo „Premium“, sa od najlacnejšej verzie líšil striebornou krytkou od mechaniky, obsahoval v balení ovládač, káblový headset, internetový kábel, kábel SCART a tiež pevný disk s kapacitou vtedy na konzolové pomery ozrutných 60GB. Táto konzola začínala na 299,99$.

Ponuku zavŕšila Xbox 360 Elite, skutočne prémiová tmavá edícia. Ponúkala až 120GB disk, neskôr 250GB. Súčasťou jej balenia mohli byť až dva bezdrôtové ovládače a v balení ste namiesto SCART káblu našli HDMI. Nechýbal ani čierny headset, ktorý bol neskôr súčasťou balenia každého Xbox 360 Slim. Plus, ku konzole ste dostali Zlaté členstvo Xbox Live na 1 mesiac úplne zadarmo.

„Sme poctení, že môžeme mať prvú next-gen konzolu na trhu za 199 dolárov, za cenu, ktorá pozýva každého do sveta Xboxu 360,“povedal vtedajší senior viceprezident divízie Interactive Entertainment Business v Microsofte, Don Mattrick. „Xbox 360 prináša úžasný výkon za výnimočnú cenu, s poprednými online službami a najlepšou ponukou hier, sťahovateľnými filmami a TV seriálmi dostupnými priamo v konzole. Väčšina zákazníkov sa rozhoduje o kúpe konzoly v momente, kedy ich cena spadne na túto úroveň, a predstavuje tak dôležitý mílnik pre spotrebiteľov aj herný priemysel.“

Microsoft vo svojej tlačovej správe uviedol, že konzola Xbox 360 Arcade, v kombinácii s 12-mesačným členstvom Xbox LIVE Gold a Netflix stojí až o 100 dolárov menej, ako obyčajná káblová televízia na 1 rok. Xbox 360 sa tak stal lákavým multimediálnym centrom pre hráčov aj bežných ľudí, ktorí si chceli dopriať televíznu zábavu v rôznych podobách.

Navyše, s rôznorodou ponukou hier, od arkádových hier typu PAC-MAN Championship Edition cez párty hry typu Lips®, Guitar Hero: World Tour alebo You’re In The Movies, až po strieľačky typu Halo 3 a závody vo Forze Motorsport 2, si každý hráč mohol vo svete Xboxu 360 nájsť to svoje.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *