Xbox Series S predsa len dostane vylepšenú spätnú kompatibilitu

Xbox spätná kompatibilita

Takže ako to nakoniec bude so spätnou kompatibilitou na Xbox Series S? Prakticky v momente, kedy bola táto konzola ohlásená ako cenovo dostupný next-gen pre Full HD zážitok, objavili sa otázky, ako tomu bude so spätnou kompatibilitou, presnejšie s podporou vylepšení pre Xbox One X.

Tu už Microsoft skôr oznámil, že vylepšenia z Xbox One X nebudú podproované, a že v princípe pôjde o hry z Xbox One S. Teraz ale spoločnosť oznámila bližšie podrobnosti o tom, čo čakať – a že sa predsa len dočkáme nejakých vylepšení pre Xbox Series S.

V prvom rade sú potvrdené vyššie rozlíšenia. Hry z pôvodnej Xbox konzoly z roku 2001, ktoré cielia na 480p rozlíšenie, tu pobežia v 3-krát vyššom rozlíšení: 1440p. Dobré správy môžeme čakať aj pri hrách z Xboxu 360, ktoré boli vylepšené pre One X: tie teraz pobežia v maximálnom rozlíšení 1440p namiesto 720p (a 4K). Veľmi zaujímavé to ale bude pri hrách z Xbox One. Tie, ktoré mali fixnuté rozlíšenie na 1080p alebo obvyklých 900p, budú bežať tak, ako na terajších konzolách. No hry, ktoré využívajú dynamické rozlíšenie, dosiahnu 1440p rozlíšenie. Takisto sa dočkajú vylepšeného filtrovania textúr, a to automaticky. Automatika takisto funguje pri konverzii na HDR obraz.

HITMAN HDR
HDR oživilo už tak živý svet HITMAN-a (2016)

Výkonnejší procesor a SSD namiesto pevného disku tieže znamenajú kratšie načítavacie časy a stabilný framerate tam, kde to na Xbox One sekalo. A aby toho nebolo málo, vybrané tituly dostanú dvojnásobné snímkovanie. Teda až do 120fps. Túto vychytávku je možné podľa slov Microsoftu ľahko implementovať formou patchu, a záleží len od vývojárov, či tak učinia. A aby toho nebolo málo, prácu za nich – v prípade záujmu – môžu vykonať samotní vývojári spätnej kompatibility z tímu Xbox.

Na konzolách budú samozrejme bežať aj hry zo spätnej kompatibility pre Xbox One, ktorá zahŕňa viac ako 600 hier z konzol Xbox 360 a pôvodného Xboxu. Celý zoznam nájdete tu.

Red Dead Redemption 4K
Ukážka Red Dead Redemption (X360) v 4K rozlíšení na Xbox One X

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *