Nový Xbox Wireless Headset sľubuje čistý zvuk v čistom dizajne

Xbox Wireless Headset

Bolo to tak nejak otvorené tajomstvo, ale dnes už oficiálne vieme, že Microsoft nepracoval iba na nových konzolách a ovládačoch, ale tiež pripravoval nový Xbox Wireless Headset.

Ten bol dnes oficiálne predstavený a okrem nového, modernejšieho a štýlového dizajnu prináša viacero vylepšení oproti predošlej generácii. Novinka sľubuje tú najlepšiu úroveň zvuku, či už je reč o gameplayi alebo o hlasovom chate, ktorý bol odjakživa súčasťou platformy Xbox Live.

Nový headset bol navrhnutý tak, aby čo vedel čo najlepšie reprodukovať priestorový zvuk využívajúci tie najrôznejšie technológie vrátane Dolby Atmos, DTS Headphone:X a Windows Sonic, pričom všetky tri sú už dnes podporované ako konzolami Xbox Series X|S, tak konzolami Xbox One. Tím zodpovedný za jeho vývoj sa tiež postaral o čistotu zvuku v mikrofóne. Navyše vie jasne rozlišovať medzi hlasom užívateľa a okolitými zvukmi, takže nehrozí, že by spoluhráči počuli to, čo nemusia. Do dokonalosti to pozdvihuje izolácia hlasu a schopnosť automatického stlmenia mikrofónu, Automute. Tá sa dá vypnúť alebo zapnúť v nastaveniach, a ak je mikrofón aktívny, na headsete sa rozsvieti viditeľná LED-ka.

Xbox Wireless Headset

Xbox Wireless Headset je ľahký, má veľké a pritom ultrajemné, pohodlné ušnice z polyeuretánovej kože. s rovnomernou distribúciou tlaku po celom obvode, prispôsobiteľný rám s hrubým vankúšikom, a napokon sa drží jednoduchej geometrie, aká je typická pre konzoly Xbox Series X|S. Tím vraví, že úmyselne dbal na dizajne, ktorý má nenápadne zapadnúť do obývačky bez toho, aby vyčnieval z davu.

Samotný headset podporuje pripojenie Xbox Wireless pre pripojenie ku konzolám Xbox One, Xbox Series X|S alebo počítačom s touto technológiou, ako aj Bluetooth na pripojenie k väčšine počítačov a mobilov. Je tiež možné ho súčasne spárovať a používať s viacerými zariadeniami, podobne ako bezdrôtový recenzovaný SteelSeries Arctis 9X, takže je možné hrať a zároveň telefonovať.

Novinkou je možnosť prispôsobiť si zvuk podľa svojich potrieb v aplikácii Xbox Accessories na Xboxe alebo PC. Nastavenia zahŕňajú ekvalizér, zvýraznenie basov, citlivosť automute funkcie, monitorovanie mikrofónu a jas mikrofónovej LED-ky. Headset navyše podporuje bezdrôtové aktualizácie. Čerešničkou na záver je výdrž batérie. V závislosti od vzdialenosti od zariadenia vie dosiahnuť až 15 hodín pri pasívnom používaní. Podporuje tiež rýchlonabíjanie, takže už po 30 minútach na nabíjačke sľubuje 4 hodiny hrania. Plné nabitie trvá 3 hodiny.

Headset sa začne predávať 16. marca/března 2021 za 99 dolárov / 99€.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. opYQ píše:

    headset vyzerá zaujímavo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *