Microsoft neplánuje pokračovať s Halo Wars 2

Halo Wars 2

Dá sa povedať, že real-time stratégiu Halo Wars 2 si vydupali skalní fanúšikovia tejto série, no po rokoch sa zdá, že dopyt nebol tak veľký ako by Microsoft čakal.

Štúdio 343 Industries totiž už v roku 2019 reagovalo na fanúšikovskú petíciu slovami, že sa plne sústredí na opravu Halo: The Master Chief Collection a tá je dôvodom, prečo sa štúdio prestalo venovať RTS-ke z roku 2017.

Od jej vydania teraz uplynulú štyri roky a štúdio 343i na oficiálnom webe prinieslo ďalšie ohlásenie týkajúce sa hry, ktorá ako prvá v sérii vyšla súbežne pre Xbox One a PC v rámci programu Xbox Play Anywhere. Kým pôvodne štúdio argumentovalo tým, že pracuje na oprave MCC kolekcie, dnes už jednoducho štúdio úprimne a otvorene vyhlásilo, že momentálne vôbec nerieši Halo Wars.

Halo Wars 2 PC Play Anywhere Box
Halo Wars 2 je prvou Xbox Play Anywhere krabicovkou pre PC, ktorá vám automaticky odomkla Xbox verziu

Vždy sa snažíme byť voči našej komunite otvorení, úprimní a transparentní a vieme, že mnohí z vás sa pýtali, čakali a dúfali v nejaké správy o budúcnosti Halo Wars 2. Chceme vás uistiť, že sme vás počuli a že sme vašu spätnú väzbu a témy posunuli k správnym ľuďom v našom štúdiu, aby ich ďalej zhodnotili. V minulosti sme vraveli, že vývojársky tím sa naplno venoval MCC a nemali sme v pláne vracať sa k Halo Wars 2. Teraz, keď už sú všetky tieto hry na PC, tak sa začali tieto otázky znovu vynárať, aj keď vývojári ešte s MCC neskončili a pracujú na sezónnom obsahu, vylepšeniach a ďalších funkciách. Niekedy však nie je ľahké byť otvorení a transparentní. Zvlášť, ak to nie je odpoveď, ktorú chce komunita počuť. No chceme vám to povedať narovinu: 343 Industries aktuálne nemá plány ďalej pokračovať vo vývoji nového obsahu, aktualizácií balancu, či vydaní Halo Wars 2 na nové platformy, a nepracuje ani na jeho pokračovaní. Budeme však naďalej monitorovať hru a zabezpečovať, aby fungovala správne.

Áno, použili sme slovo „aktuálne“, pretože je to pravda. K dnešnému dňu nemá vývojársky tím žiadne plány vracať sa k Halo Wars 2 ani pracovať na novej časti. Nikdy však nepovieme, že nikdy, lebo ktovie, čo prinesie budúcnosť. Keby ste mi povedali, že celá MCC kolekcia jedného dňa vyjde na Steam alebo že sa Halo 3 dočká aktualizácie 14 rokov po vydaní, nikdy by som vám to neuveril, a predsa sa to stalo.

via 343 Industries

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár