Limited Run Games začnú oficiálne vydávať zberateľky aj na Xbox!

Limited Run Games Xbox

Limited Run Games patria k tým zaujímavejším vydavateľom hier. Jedná sa o menšieho vydavateľa, ktorý sa špecializuje na vydávanie najmä nezávislých hier, pôvodne vydaných čisto digitálne, vo fyzickej podobe. Doteraz sa sústredilo na vydávanie zberateľských limitiek pre PlayStation Vita, PlayStation 4 a Nintendo Switch, v poslednej dobe sa však začali hromadiť aj PC vydania.

Absolútnou novinkou preto je vyhlásenie, že Limited Run Games sa stali oficiálnym partnerom Xboxu. Toto znamená, že sa mu podarilo zaistiť si vydavateľské práva aj na konzoly Xbox, takže mnohé nezávislé tituly dostanú jedinečné, oficiálne a plne funkčné diskové verzie kompatibilné aj s konzolami Xbox One a Xbox Series X|S.

Že k tomu eventuálne dôjde, sme videli už koncom minulého roka, keď LRG vydali zberateľskú edíciu Xbox exkluzivity The Falconeer (Day One Edition). Ďalším veľkým projektom bolo vydanie DOOM: The Classics Collection pre Nintendo Switch. Samozrejme, pôvodne šlo o dohodu medzi LRG a Bethesdou, tá však teraz patrí Microsoftu a to mohlo pomôcť urýchliť rokovania.

O produkciu Limited Run Games sa opierali pôvodne najmä nezávislí vývojári, v poslednej dobe si však získali pozornosť veľkých mien. Vydali tak napríklad Jak & Daxter sériu pre PlayStation 4, zberateľské výtlačky starších Star Wars titulov a najnovšie sa v ich ponuke objavil DOOM.

Začiatok spolupráce, ku ktorému došlo údajne už minulý rok, oznámili v Xbox Expansion Pass podcaste spoluzakladatelia vydavateľstva Limited Run Games, Douglas Bogart a Josh Fairhurst.

The Falconeer Day One Edition Limited Run Games

via PureXbox.com

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár