Forza Horizon 4 má problémy aj na Xbox Series X|S

Forza Horizon 4

Nielen PC verzia, ale najnovšie aj next-gen port hry Forza Horizon 4 má problémy s funkčnosťou. Paradoxne sa tak opäť stalo po vydaní updatu, v ktorom Playground Games a Panic Button okrem iného sľubujú opravy.

Samotná aktualizácia pre Xbox Series X|S má veľkosť 7GB. No namiesto toho, aby hru opravila, v skutočnosti ju len znefunční a už po spustení hry dôjde k jej okamžitému vypnutiu a návratu do Dashboardu. Niektorí užívatelia dokonca hlásia, že pri snahe o spustenie hry došlo k spadnutiu celého systému konzoly, a k jej vypnutiu.

Štúdio uvádza, že hráči, ktorí chcú hrať Forzu, no nemôžu sa do hry dostať, môžu zatiaľ skúsiť nasledovný postup, ako sa dostať do hry:

  • Prepnúť konzolu do offline režimu cez nastavenia konzoly
  • Zapnúť hru
  • Prepnúť sa znovu do online režimu cez hlavné menu konzoly

Vývojári dodávajú, že tento postup netreba uplatniť, ak hráči odstránili z konzoly lokálny save. Došlo by tak k úplnému zmazaniu postupu pre daného hráča. Čo sa opravy týka, vývojári pracujú na oprave a očakávajú, že už dnes.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *