Porsche 356 C Cabriolet Emory Special: Pohľad na najnovší prírastok do Forzy Horizon 4

Tento skvost bol pridaný do Forza Horizon 4, iba nedávno a mnohých fanúšikov klasických aút nadchlo. Nie každý deň možeme vidiet takéto autá v hre. Poviem vám prečo je také výnimočné, ale prv troška histórie.

Ferdinand Porsche (1875-1951)

Ferdinand Porsche bol nemecký automobilový inžinier a zakladateľ Porsche samozrejme. Nejdeme rozoberať jeho samotného, ale jeho výtvory počas jeho života.

Medzi jeho najznámejšie výtvory patrí Volkswagen Beetle, Mercedes-Benz SS/SSK ale aj prispel k výrobe tankov počas 2. svetovej vojny. Medzi ne patrili slávne Tiger I, Tiger II, Elefant (Ferdinand), VK 4501 (P) (čo bol neúspešný prototyp Tigra) a Panzer VIII Maus. Taktiež pracoval na vojnových systémoch vrátane V-1 lietajúcej bomby.

Čiže história firmy Porsche začína počas vojny a neskôr po vojne sa žačali venovať autám, kde mu pomáhali aj jeho deti. Samozrejme nebolo to také jednoduché po vojne, ale vydržali.

Emory Motorsport

Rod Emory a jeho žena, Amy, založili Emory Motorsport v roku 1996 s jednoduchými cieľmi: vyrobiť najikonickejšie, ale personalizované Porsche 356 na svete a dodať zákaznícky zážitok, aký ešte nevideli na trhu s Porsche. Doposiaľ postavili viac ako 170 kusov Porsche 356 a 911 „Outlaws“. Takisto reštaurovali a pracovali na Porsche ako 904-6, 906, 908 a tiež prvý voz pre Le Mans Gmund SL z roku 1949

Niet pochýb, že Rod Emory a jeho tím majú za sebou skúsenosti ako nikto, ale nepoužívajú iba moderné techniky pre svoju tvorbu. Používajú hlavne staré metódy, ktoré boli bežné v 40. a 50. rokoch minulého storočia. Táto firma nie je v biznise reštaurovania vozidiel. Robia veci na objednávku, starajú sa o autá, ako keby bolo pre nich robené a dôležitým detailom je, že každe auto je prispôsobené potrebám a požiadavkam majitela.

Majú niekoľko hlavných kategórií: 356 Outlaw, Emory Special a Emory RS

Emory Outlaw

Emory Special

Hlavný bod dnešného článku je práve toto krásne auto tu. Je to jedinečná tvorba, kedže nikdy nebude Emory Special vyrobené rovnako. Každé auto má vlastný dizajn podľa majiteľovich predstáv spolu s estetickým dotykom od Roda Emoryho. Special prosperuje všetkým štandartom reštaurácnej excelencie s úpravami pre telo, čo ho delí od Outlaw. Zmeny sú proporcionálne, jemné a tažko zbadateľné pre netrénované oko. Každé takého Porsche má Rothsport Outlaw-4 motor ako štandardnú výbavu.

Foto: Emory

Martin Botlo

Hardbass and Kvas

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *