Maid of Sker dostáva bezplatný upgrade pre Xbox Series X|S a PS5

Maid of Sker

Minuloročný horor Maid of Sker si síce vďaka čaru spätnej kompatibility zahráš aj na nových konzolách, ale to nebráni vývojárom vo vydaní bezplatného upgradu pre Xbox Series X|S a PS5.

Titul bude dostupný pre nové konzoly v „remastrovanej“ verzii už budúci týždeň, a bude ho sprevádzať bezplatná aktualizácia pre novú i starú verziu hry. Tento update prinesie Challenge režimy z pohľadu prvej osoby, ktoré ešte viac potrápia hororové bunky hráčov. Presnejšie budú k dispozícii štyri, a to:

  • The Long Night: Tri životy, zbierka nových zbraní, a jediný ciel: uniknúť z hotela.
  • Axe of Kindness: Tri životy, plné zdravie pri každom respawne a jedna ťažobná sekera.
  • Nightmare at the Hotel: K dispozícii sú síce všetky zbrane, ale nepriatelia sú oveľa silnejší a hráč má jediný život
  • In Darkness: Hráči majú všetky zbrane a žiarovku, ale v hoteli prevláda tma a zdravie sa neobnovuje. Na druhú stranu, kompenzujú to tri životy.

Okrem toho hra obdrží štvoricu zbraní (Ťažobná sekera, .357 Magnum, Odpílená brokovnica, Bolt-Action puška), šesť nových nepriateľov ochraňujúcich Sker Hotel, 10 nových achievementov a podporu PlayStation DualSense ovládača na PS5.

Pokiaľ ide o next-gen upgrade, Xbox Series X ponúkne vylepšené textúry a dvojicu grafických nastavení – Fidelity (4K 30fps) a Performance (1440p 60fps), zatiaľ čo Xbox Series S ponúke len 1080p 30fps režim. Na PlayStation 5 ponúkne rovnaké režimy ako na Xbox Series X. Sľubujú sa však podstatne rýchlejšie loadingy, na PS5 majú trvať len 1s. Pre porovnanie, hra sa načítavala za 10-15 sekúnd na PS4 alebo v spätnej kompatibilite PS5 za 3-4 sekundy. K tomu nechýba ani podpora haptiky v DualSense ovládači.

Noviniek sa dočká aj Windows 10 verzia hry. Konkrétne, vychádza na Microsoft Store s podporou Xbox Play Anywhere, a držitelia terajšej digitálnej Xbox verzie si tak hru budú môcť zahrať aj na PC bez nutnosti znovu si ju kupovať. Špecialitou tejto verzie bude odomknutý framerate a rozlíšenie.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *