Battlefield 2042 prináša modernú vojnu bez kampane

Battlefield 2042

Electronic Arts dnes predstavila presne to, čo od nej všetci očakávali: Battlefield 2042. Ten bude, podobne ako jeho rovesníci v ročníkoch 1942 a 2142, predovšetkým multiplayerový. Nebude mať kampaň.

Po dlhej dobe sa tak dočkáme opäť Battlefieldu, ktorý nebude mať singleplayerovú kampaň, čo je možno aj dobre vzhľadom na jej diskutabilné kvality v posledných hrách. Čo sa týka univerza, v ktorom sa hra odohráva, najnovší diel sa odohráva v blízkej budúcnosti. Tá je naozaj pochmúrna: nedostatok potravín, energie a čistej vody vedie ku kolapsu množstva krajín, čo vyvolá najväčšiu migračnú krízu, akú kedy svet zažil. Títo migranti sú označovaní ako Nepriradení (Non-Patriated / No-Pats) a tvoria ich celé rodiny, farmári, robotníci, ale aj vojaci. A aby toho vo svete nebolo málo, vypukne otvorená vojna medzi USA a Ruskom. Nepriradení sa pridávajú k obom stranám. Nie preto, aby bojovali za konkrétnu stranu, ale preto, aby si našli svoje miesto v tomto novom svete.

Hra sa zbavuje tradičného systému výbavy z predošlých hier a hráči si budú môcť zvoliť rolu Špecialistu, ktorý sa inšpiruje tradičnými štyrmi triedami. Každý Špecialista má navyše svoje špeciálne vlastnosti a plne upraviteľnú výbavu. Hráči dostanú prístup k obrovskému spektru špičkových zbraní, výbavy a aj vozidiel, ktoré sa dajú privolať počas boja.

Navyše, na nových konzolách Xbox Series X|S je podporovaný multiplayer až pre 128 hráčov, vďaka čomu sa bude jednať o naozaj veľké súboje. Oproti tomu na predošlej generácii konzol bude limit polovičný, preto nie je prekvapením, že hra nebude mať cross-gen multiplayer. Okrem toho hra ponúka real-time eventy, ktoré budú ovplyvňovať bojisko.

Battlefield 2042

Čo sa týka režimov, Battlefield 2042 ponúka nový režim All-Out Warfare, ktorý kombinuje prvky obľúbených režimov Conquest a Breakthrough. Ponúka vôbec najväčšie mapy v sérii, s dynamickým počasím, nebezpečnými prirodzenými hrozbami a špeciálnymi eventami ako sú tornáda či piesočné búrky blokujúce slnko. Ďalším režimom je Hazard Zone. Celkom nový režim, v ktorom sú hráči rozdelení na tímy, a predstavuje moderný pohľad na online zážitok. Viac o tomto režime sa dozvieme 22. júla/července počas EA Play Live eventu.

Battlefield 2042

Odhalených tiež bolo sedem máp:

  • Kaleidoscope: Južná Kórea, súboj v lokalite dezinformačného hubu riadeného kvantovým počítačom. Útok naň ohrozil globálnu sieť.
  • Manifest: Singapur, strategické miesto pre USA, či už z hľadiska dodávateľského reťazca alebo obchodu
  • Orbital: Stredobodom pozornosti je raketové silo uprostred džungle vo Francúzskej Guyane
  • Discarded: India. Dve znepriatelené frakcie sa snažia zabezpečiť jadrové zbrane ukryté na lodnom vrakovisku.
  • Renewal: Hráči budú bojovať o špičkové agrikulturálne technologické centrum v Egyptskej púšti
  • Hourglass: Katar, rozmáhajúca sa púšť a stratený konvoj sú poslednou kvapkou pre mesto, ktoré vstúpi do občianskej vojny.
Battlefield 2042

Battlefield 2042 vychádza 22. októbra/října 2021 na Xbox One a Xbox Series X|S, bez podpory Smart Delivery. Z tohto dôvodu hry budú dostupné pre jednotlivé platformy samostatne. Sada oboch verzií vďaka systému Dual Entitlement je dostupná len pre Gold a Ultimate edície hry. Samozrejme platí, že Xbox One verzia pobeží aj na novšom hardvéri, ale bez vylepšení.

Battlefield™ 2042 Xbox One
Battlefield™ 2042 Xbox One

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *