Čo sa deje s Xbox exkluzivitou Everwild?

Everwild Key Art

Dva roky po vydaní Sea of Thieves ohlásilo štúdio Rare začiatok prác na novom projekte s názvom Everwild. Ako však čas plynul, od roku 2019 sme sa o hre prakticky nič nové nedozvedeli.

Vzhľadom na skutočnosť, že viaceré z medzičasom ohlásených exkluzivít už stihli vyjsť, okrem iného Forza Horizon 5, The Gunk či The Ascent. Navyše, pirátske MMO sa teší aktívnej podpore zo strany vývojárov, a už onedlho oslávi svoje štvrté narodeniny. Čo sa teda deje s titulom Everwild?

Možnú odpoveď má insider Jeff Grubb. V XboxEra Podcaste sa podelil o svoje znalosti a tvrdí, že hra je údajne vo veľkých problémoch. Titul si podľa neho prechádza náročným vývojom a Rare si údajne nie je isté dizajnom hry. Dokonca ani niektorí vývojári v štúdiu nemajú prehľad o tom, čo sa s hrou deje a v akom je stave.

Poslednou informáciou je trailer z roku 2020:

Everwild, pôvodne ohlásený ako akčná adventúra, si mal v roku 2021 prejsť reštartom vývoja, kde sa teoreticky mohlo zmeniť aj smerovanie projektu. Medzičasom od vývoja odišli aj kľúčoví ľudia ako kreatívny riaditeľ vývoja, Simon Woodroffe. Na druhú stranu, pár týždňov dozadu začal na hre pracovať hlavný dizajnér Alien Isolation, Gary Napper. Ten by hre mohol pomôcť, nakoľko má skúsenosti s vývojom hier pre Supermassive Games, Sony, Criterion alebo EA.

Samotná hra je vo vývoji pre PC a Xbox Series X|S. Pôvodne však bola ohlásená pre Xbox One.

via GameRant

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *