Xbox 360 oslavuje 10 rokov!

Xbox 360 Anniversary

Okrem toho, že v týchto dňoch prebieha Black Friday výpredaj s naozaj atraktívnymi ponukami (vrátane GTA V a nového Need for Speed za 42€), tak došlo k ďalšej významnej udalosti. Dnes je to totiž presne 10 rokov, čo sa začal predávať Xbox 360, konzola, s ktorou viacerí z nás prežili svoju pubertu. Konzola, na ktorej sme si mohli zahrať také hity ako NFS Most Wanted, Halo 3, GTA IV, BioShock 2, Red Dead Redemption, Call of Duty Modern Warfare 2 a veľa veľa veľa ďalších. Vo svojej prvej podobe to X360 nemal zrovna najľahšie a trpel nedostatkami ako napríklad prehrievaním (kauza RROD). Za tých 10 rokov sa navyše veľmi výrazne zmenilo jej užívateľské rozhranie, našťastie smerovalo k jednoduchosti, až sa zastavilo na rozhraní Metro/Modern. Konzola vyšla najprv známej bielej podobe, neskôr sa k nej pridal tmavý model Elite so 160 alebo 250GB diskom.

Potom prišla zmena: Pohybový senzor Kinect, hry sme mohli začať hrať pohybom a konzola dostala veľmi pekný facelift. Vyšiel Xbox 360 S. Okrem menších rozmerov a dizajnu so senzorovými tlačidlami sa začala konzola predávať v dvoch verziách, 4GB a 250GB, pričom obe boli cenovo dostupnou záležitosťou. Ďalej sme sa dočkali WiFi pripojenia, vstavaného adaptéru pre Kinect a Microsoft nahradil tradičnú bielu novou čiernou. V závislosti od verzie bola buď matná alebo lesklá. Napokon v roku 2013 prišiel ďalší facelift – Xbox 360 E. Ten sa zbavil prebytočných konektorov a dostal dizajn podobný Xbox One.

Xbox 360 E

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *