5 hier pre Xbox One, ktoré nesmú chýbať pod Vianočným stromčekom

Xbox One hry pod stromcek vianoce 2015

Vianoce sa blížia a oslavujú ich aj Xboxeri. A čím potešiť hráča, ktorý má Xbox One? Jesenná nádielka hier od Microsoftu, Ubisoftu, EA a ďalších bola tento rok naozaj obsiahla a preto nastáva dilema, ktorá hra poteší pod stromčekom najviac? Aby sme vám výber uľahčili, posledných pár dní sme strávili hľadaním tých hier, s ktorými máte zaručené, že tieto Vianoce budú pre vášho Xboxera naozaj skvelé. Samozrejme, najprv sa uistite, že už náhodou niektorú z týchto hier nemá.

Závody

The Crew: Wild Run Edition – Už samotný The Crew, ktorý vyšiel pred rokom, bol zaujímavým multiplayerovým počinom od Ubisoftu, ktorý tu s nami zotrvá ešte niekoľko rokov. Jedná sa o hru s masívnym herným svetom, v ktorom cesta z Miami do Seattlu trvá približne 43 minút. Hráč navyše nie je obmedzený len na vozovku, ale môže pokojne jazdiť cez lesy a prírodu, ak mu to skráti cestu. Spolu s veľkým prostredím prichádza aj veľa výziev a ohromné množstvo závodov. Dodal by som ešte, že Wild Run Edition je akousi nadstavbou pôvodnej hry, ktorá obsahuje novú sériu závodov, vozidlá a aktualizovanú grafiku. Na druhú stranu, samotný dodatok Wild Run stojí 30€ v Xbox Store, takže ak mám byť úprimný, viac sa oplatí krabicovka.

Akcia

Just Cause 3 – Nie každý zažíva pokojné vianoce. Napríklad Bruce Willis, ten musí každé Vianoce zachraňovať svet pred teroristami a v podobnom postavení môže byť na vianoce aj Xboxer, ktorý dostane do rúk Just Cause 3. Rico Rodriguez sa v treťom pokračovaní akčného titulu vráti na svoj rodný ostrov do Stredozemského mora, ktorému dnes vládne, ako inak, diktátor. Jedná sa teda o hru, v ktorej je treba narobiť poriadok so systémom, samozrejme za sprievodu množstva výbuchov, strelby a tak podobne. Navyše ušetríte na letnej dovolenke, minimálne pre jednu osobu, pretože pohľad na slnečný juh Európy vás čaká aj tu.

https://www.youtube.com/watch?v=f2w6A402mY8

Multiplayer

Star Wars Battlefront – Tieto Vianoce sa nesú v duchu Star Wars a veľa fanúšikov tejto ságy sú zároveň hráčmi. Pokiaľ už v týchto dňoch neustále počujete doma, ako niekto spomína Darth Vadera, Silu, R2D2 a ďalšie pojmy, ktoré pre zmenu nie sú známe vám, potom existuje vysoká pravdepodobnosť, že ide o fanúšika Star Wars. A toho môžete potešiť multiplayerovkou od EA. V podstate sa jedná o Battlefield odohrávajúci sa vo svete Hviezdnych vojen, čo dokazujú herné princípy a celé fungovanie, na ktoré je multiplayerový hráč už viacmenej zvyknutý. Len treba dúfať, že už hru náhodou nemá, predsa len vyšla pred mesiacom. A keby aj hej, tak mu môžete kúpiť lístky na premiéru siedmej epizódy Star Wars, výsledná radosť bude viacmenej rovnaká.

Exkluzivita

Rise of the Tomb Raider – Xbox One je platforma, na ktorej nájdete niekoľko exkluzivít. Jednou z nich je aj nové pokračovanie Tomb Raider, ktoré je však len časovou exkluzivitou, ktorá neskôr vychádza aj na PC a za nejaký čas sa dostane potom aj na PS4. Ale dnes je to exkluzivita, ktorá zaujme kvalitným príbehom, spracovaním a v neposlednom rade aj Larou, ktorá je opäť krajšia. Samozrejme je to opäť akčná adventúra, ktorá sa drží podobných princípov ako predošlé diely. Čiže je treba čakať dobrodružstvo, napäté situácie a ako som už naznačil vyššie, tak aj dôraz na príbeh.

Pre deti

Zoo Tycoon – Nehovorte, že vaše deti nemajú rady zvieratká. Vlastne ich majú radi aj dospelí, veď sami chodíte venčiť psa alebo chováte mačku, prípadne kanárika alebo andulku. No skrátka, zvieratá sú neodmysliteľnou súčasťou nášho sveta, ale nemôžete mať všetky doma. Teoreticky ich však môžete mať na obrazovke a môžete sa tam s nimi hrať v hre Zoo Tycoon, ktorá je lákavým pokračovaním obľúbenej zoologickej hry, ktorú sme v minulosti hrali len na počítačoch. Na konzoli má ale veľmi peknú grafiku, môžete si zahrať hru z úplne novej perspektívy aj s priateľmi, no skrátka žijete sen. Tým, že ide o staršiu hru, je aj o pomerne lacná.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *