Zazvonil zvonec a sérii Dark Souls je koniec

No More Dark Souls

Po troch hrách, piatich rokoch existencie a 2 miliónoch rozbitých gamepadov nastal čas na rozlúčku. Ako potvrdili tvorcovia, kruh sa uzavrel a Dark Souls je minulosťou. Tvorca tejto ultra-ťažkej série oznámil, že trilógia je uzavretá a v budúcnosti už nemáme čakať žiadne pokračovanie, minimálne nie od Miyazakiho. Tvrdí, že momentálne neexistujú žiadne plány na nové pokračovania a hráči si budú musieť vystačiť len s pripravovanými DLC, ktoré vyjdú v priebehu nasledujúcich mesiacov alebo v roku 2017.

Nevylučuje ale, že sa v budúcnosti niekto k sérii možno vráti. Miyazaki hovorí samozrejme o vzdialenej budúcnosti a myslí si, že niečo také by sa mohlo stať napríklad o 5 rokov. Na možnom pokračovaní však už nebude pracovať: “Pre mňa osobne už Dark Souls skončili. Miesto toho, aby som začal robiť na ďalšom pokračovaní, myslím si že je čas ísť novým smerom. Vývoj novej IP už začal,” povedal pre GNN Gamer(via XboxAchievements)

Zároveň tak potvrdil, že jeho tím už pracuje na novej hre. Pre fanúšikov Dark Souls však môže ísť o veľké prekvapenie. Miyazaki totiž tvrdí, že chce skúšať nové veci a tak je možné, že jeho nová hra bude mať od Dark Souls veľmi ďaleko. Či to platí aj o pravidelnom zomieraní, to uvidíme.

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *