Need for Speed: Hot Pursuit a ďalšie pecky čoskoro v spätnej kompatibilite!

NFS Hot Pursuit

Keď sa minulý týždeň ukázalo, že spätná kompatibilita dokáže vystreliť predaje starej hry o viac ako 13 000%, tak už asi viete, ako na to reagujú ostatní výrobcovia. Vďaka Black Ops sa totiž začína spätná kompatibilita rozširovať o naozaj peckové tituly a viaceré hry vo vašej knižnici sa tak môžu pripravovať na Round 2. Aby som nebehal okolo horúcej kaše, Amazon zaradil do svojej ponuky zopár nových download kupónov na hry, ktoré sa budú dať čoskoro nainštalovať na Xbox One. A čo tu možno nájsť?

Burnout Revenge – Ktorá hra vás najrýchlejšie donútila ničiť autá? Možno to bol FlatOut alebo GTA, ale rozhodne nesmieme zabudnúť na Burnout od štúdia Criterion. Fakt zábavná arkáda, ktorá bola priamo postavená na tom, že si cestu do cieľa vybojujete strkaním ostatných áut do zvodidiel, budov alebo do iných áut. Revenge nie je výnimkou a dokonca sa odohráva v meste, ktoré má črty Rockportu z NFS Most Wanted a Los Angeles.

Need for Speed: Hot Pursuit – Ďalšia závodná hra od Criterionu. Teraz to už ale bolo NFS a nie hocijaké. Bol to vskutku vydarený retake na staručké NFS 3 a zároveň jedna z prvých hier, v ktorej som dokončil všetky achievementy vrátane DLC. Osobne ma teší, že spätná kompatibilita dodá tomuto dielu druhý dych, keďže si viem predstaviť, že by som si ho ešte raz zahral.

Skate 2 – Ďalšia hra od EA. A bude ich v tomto zozname ešte niekoľko. Aby som to skrátil, tak je to vlastne dosť podobné Skate 3, ktoré sa muselo dať znovu do predaja pretože PewDiePie svojimi videami obnovil záujem o hru, čo zrejme prekvapilo tvorcov. Nie je vylúčené, že už pracujú na štvorke, ktorá využije grafický a výkonnostný potenciál aktuálnej generácie. Hmm, žeby na E3?

Fight Night Round 4 – Chcete si vychutnať ďalšiu bojovku? FNR4 bude jednou z nich. Je to bojovka, opäť od EA a zahráte si tu napríklad za Muhammada Aliho alebo Mika Tysona. Proste, na Xbox One pribudne ďalšia bojovka.

Dragon Age 2 – Obľúbená RPG od BioWare dostane druhý dych a možno sa dostane aj do ponuky EA Access, kde sa v poslednej dobe začali objavovať aj hry z X360 ako je Dead Space či Mass Effect. DA2 by tak bolo druhou hrou zo série, ktorá by sa dala hrať na Xboxe One. Tou prvou je Dragon Age Inquisition, zatiaľ posledný diel série.

Crackdown 2 – Toto je jedna z dvoch hier, u ktorých už Amazon potvrdil dátum zaradenia do spätnej kompatibility. Túto hru možno čakať až 1. júla/července, takže si na ňu ešte nejaký čas počkáme. Inak by to bol dobrý predvoj a možno budúca Games with Gold, ktorá by mohla byť takou dobrou prípravou na Crackdown 3, ktorý by mal vyjsť asi budúci rok a má využívať silu cloudu Xbox Live k tomu, aby hra mohla ponúkať všetky tie výbuchy a tak podobne.

Fable Anniversary – Fable Legends už asi nevyjde, ale neznamená to, že na Xboxe One neokúsime predošlé diely. Už sa dá hrať Fable 2 a 3 a vyzerá to, že už 7. júna/června sa skompletizuje trilógia vďaka dielu Fable Anniversary, čo je remake prvého dielu. Aj by to dávalo zmysel, keďže toto je Microsofťácka hra a mať svoje exkluzivity na oboch Xboxoch sa viacmenej berie za samozrejmosť.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *