Virtuálna realita dorazí na Xbox One zrejme už tento rok

Xbox VR virtuálna realita

Vyzerá to tak, že spolupráca medzi MS a tvorcami Oculus Riftu sa ešte viac prehĺbi a prvé slová o tejto spolupráci začujeme už na E3! Viacerí z účastníkov tohtoročnej konferencie totiž plánujú prezentovať VR produkty a otvorene vo svojom popise spomínajú, že plánujú prezentovať aj VR produkty úzko spojené s platformou Xbox One, čo by mohlo znamenať, že Microsoft asi v ďalšom update zavedie plnú podporu pre virtuálnu realitu. Aj by to dávalo zmysel, keďže Sony už oznámilo svoju vlastnú pre PS4 (Neo) a Microsoft zjavne vidí vo virtuálnej realite rovnaký potenciál ako ostatní veľkí hráči. Veď inak by Oculus Rift asi ani nemal Xbox One controller v balení.

Medzi spoločnosťami, ktoré plánujú prezentovať produkty týkajúce sa virtuálnej reality v spojení s Xboxom One môžeme nájsť napríklad firmy 3DRudder alebo Readily Information Co. Prvá menovaná vyvinula veľmi osobitý typ virtuálnej reality, ktorý je ovládaný nohami. Nie sú to pedále, skôr je to taký tanier (alebo digitálna váha), na ktorú vstanete a nakláňaním do rôznych strán ovládate váš pohyb. Hmmm…. žeby bol v príprave spin-off Kinect Adventures?

Firma Readily Information Co. je pre zmenu firma, ktorá vyvíja rôzne 3D objekty a softvér určený pre virtuálnu realitu (do istej miery teda aj pre rozšírenú, ako je Hololens).

Ale teraz prichádzajú zaujímavé veci: Hry s podporou VR na Xboxe chcú predstaviť aj Maximum GamesRebellion. Rebellion už poznáte, sú to tvorcovia Sniper Elite, Zombie Nazi Army a práve toto sú dve hry, ktoré by vedeli využiť VR. Taký Sniper Elite určite, zážitok z odstreľovania fašistov so sniperkou by bol oveľa reálnejší. No a Maximum Games, to je vydavateľ, ktorý zabezpečil napríklad vydanie prvého Sniper Elite, ale aj WRC 5 a Farming Simulatorov.

via NeoGAF

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *