Microsoft po boku Xbox Scorpio pripravuje ďalšiu zaujímavosť do obývačky

Samsung SUR40 PixelSense Surface

Microsoft pracuje na veľa veciach, ale nie všetky sa nakoniec dostanú do predaja. Čerstvým príkladom je Surface Mini, zmenšený tablet, ktorý bol zrušený doslova na poslednú chvíľu. Bol zrušený tak neskoro , že oficiálne príručky pre Surface Pro 3 a doplnky k nemu spomínali jeho meno. Veríme ale, že budúce projekty spoločnosti už nepostihne rovnaký osud. A čože to má Microsoft v príprave?

Podľa toho, čo tvrdí zahraničný WindowsCentral, MS má pracovať na novom all-in-one produkte zo sveta Surface, ktorý bude mať moderný dizajn, slušný hardvér a bude pasovať do obývačky. Neznamená to ale, že by Microsoft plánoval takto „zabiť“ Xbox. Ide o úplne iné zariadenie, ktoré bude slúžiť skôr na konzum obsahu a ktoré si vieme predstaviť skôr ako taký inteligentný stôl, než ako niečo, čo by ste pripojili k telke. Niečo také už Microsoft pripravoval pre podniky a zhodou okolností sa to pred premenovaním na PixelSense volalo „Surface“.

Druhou možnosťou by bolo, že by išlo o Smart TV, ktorá by ponúkala klasický prístup k TV, ale zároveň by podporovala klávesnicu a myš a ľahko by sa na nej dal nabootovať Windows 10. Srdcom novej mašiny má byť procesor Intel Kaby Lake, ktorý sa dostane do predaja koncom tohto roka. Prvé kusy by sa tak mohli dostať do predaja ešte tento rok, ale vydanie je podmienené updatom Redstone Update 2. Okrem toho Microsoft pracuje aj na Surace Pro 5 a Surface Phone ako nástupcovi Lumie.

 

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *