HITMAN Episode 4: Bangkok – Naladíte sa na správnu notu? (Recenzia)

Hitman Episode 4 Bangkok Recenzia

Ani sme sa nenazdali a leto je pomaly za nami. Za ten čas si stihol poriadne vydýchnuť aj Agent 47, ktorý si pár týždňov dozadu zaspomínal na svoje prvé návštevy Sapienzy a Marakešu. Teraz si ho ale ICA znova najala, aby pre ňu vybavil menšiu službičku v Thajsku.

Pán je cestovateľ a preto sa v novej epizóde dostávame do ďalšej lokality, ktorou je hotel Himmapan na predmestí Bangkoku. Aby som trochu načrtol príbeh, tak sa v meste nachádza indie-rocková kapela The Class. Tá tu práve nahráva svoje nové LP, ktoré sa zhodou okolností nazýva Providence. Náhoda? Alebo má táto kapela naozaj čo dočinenia s tajomnou organizáciou, s ktorou sme sa stretávali už v predošlých epizódach? Nebudem spoilovať, ale asi viete, ako to je.

Každopádne, Agent 47 sa má teraz postarať o dvoch ľudí. Prvým je frontman kapely Jordan Cross a ak ste boli pri predošlých epizódach pozorní, potom ste už toto meno mohli počuť. Spomínali ho ľudia na aukcii v Paríži a medzi rečou ho spomenul aj fyzioterapeut Oscar Lafayette, ktorý mal zrovna napraviť chrbát Silviovi Carusovi. Proste, najnovší HITMAN je jedna veľká skladačka a mená, s ktorými sa v tejto hre stretávate, sú súčasťou vyššieho celku. Skladačka však už začína do seba pomaly zapadať a v cutscene po misii Agent 47 spolu s Dianou zisťujú, že niečo nie je v poriadku. Že vraždy neboli vybrané náhodne a niekto s vami hrá hru. Otázkou je, kto to je. A to sa dozvieme v ďalších epizódach.

HITMAN Episode 4 Thailand

Aký je Bangkok?

No vráťme sa späť do Bangkoku. Na predmestí vás čaká luxusný hotel a spolu s ním aj niekoľko nových príležitostí a spôsobov, ako sa zbaviť svojich obetí. Za zmienku rozhodne stojí vzhľad hotela. Exteriér veľmi nápadne pripomína palác z prvej epizódy, avšak zvnútra je veľmi iný. Pravda, nájdu sa tu nejaké podobnosti, ale je ich minimum. Samozrejmosťou je bar, časti prístupné len manažmentu a niekoľko poschodí, z ktorých tie najvyššie patria kapele a právnikovi Morganovi. Za zmienku rozhodne stojí, že Cross o prítomnosti rodinného právnika nevie a tak máte pre oboch iné Opportunities, ako ich zabiť. V celej epizóde je ich 8, no dokončiť niektoré z nich je pri nízkom Master Leveli nemožné.

Epizóda totiž pôsobí ťažšie než prvé dve a svojim spôsobom sa rovná preľudnenému Marrakeshu, ktorý vyšiel ešte pred letnými prázdninami. Odohráva sa však na menšej ploche a všíma si vás tu viac ľudí. Čo ma osobne zaujalo, je vysoký level interakcie v tejto epizóde. Keď vstúpite do lokality, privítajú vás pracovníčky hotelu a keď vstupujete do vnútra, musíte sa registrovať na recepcii, aby ste získali prístupovú kartu od svojej izby. Do nej vás doprevadí ďalší pracovník a vy si všímate, že pred vašim luxusným apartmánom sa pohybujú dvaja ochrankári. Tí tu sú hlavne z dôvodu, že sa v hoteli nachádza vlastníkov syn, hudobník Jordan Cross.

HITMAN Episode 4 Bangkok

No a vy musíte zistiť, ako ho vlastne zabiť a dostať ho tak do povestného klubu 27 (pozn. viacero rockerov zomrelo práve v tomto veku). „27“ v názve misie však môže znamenať aj počet pokusov, ktoré uskutočníte pred dokončením misie. Priznám sa ale, že keď raz získate nové unlocky, už je to ľahšie a tým pádom je aj ľahšie dosiahnuť ten Master Level 20. K tomu vám dopomôže vyše 65 nových challengov, ktoré môžete splniť, no niektoré z nich vám ostanú navždy zamknuté, lebo jednoducho neexistuje ľahký spôsob, ako ich splniť. Zvlášť keď si ľudia naokolo všímajú každý váš chybný krok. No na druhú stranu, Bangkok ponúka veľa unikátnych spôsobov, ako oklamať svoje obete aj keď ste v ich extrémnej blízkosti a ponúka niekoľko originálnych spôsobov, ako sa postarať o ďalšiu tragédiu v hudobnom priemysle. Veď ten Jordan Cross si sám vybral mikrofón, ktorý museli stiahnuť z predaja, lebo zabíjal…

Resumé

Ak to mám teda zhrnúť, tak Bangkok je rovnako ťažký ako Marrakesh, ale má presne opačné vlastnosti. Kým mapa je ľahko zapamätateľná a jednoduchá, potrápi vás prítomná AI, ktorá si všíma každý váš krok a dokáže vás veľmi rýchlo odhaliť. Inak máte oveľa väčšiu chuť na opakovanie tejto misie, pretože z nejakého dôvodu chcete vyskúšať všetko, čo hotel Himmapan na predmestí Thajskej metropoly ponúka. Zaplatiť za to 10€ ? Neviem.

HITMAN: Bangkok

Celkový verdikt

7.2/10
  • Hrateľnosť
  • Trvanlivosť
  • Grafika

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *