IO Interactive naznačilo, že Hitman 3 bude opäť epizodický

Hitman

Tento týždeň sme sa dočkali nového dokumentu Pád a Vzostup Hitmana od No Clip. Dokument popisuje, ako sa vyvíjala séria Hitman, ako skončil Absolution a ako sme sa v tejto generácii dočkali soft-rebootu odohrávajúceho sa v „súčasnosti“.

HITMAN™ to mal v tjeto generácii zvláštne. Prvá hra bola totiž najprv odteasovaná ako celok, až neskôr sme sa od Square Enix dozvedeli, že diskové vydanie ponúkne len prvé tri epizódy a zvyšok hry uvidíme v priebehu nasledujúcich mesiacov po vydaní hry. No skutočnosť bola taká, že sme sa dočkali vydania všetkých epizód postupne, začínajúc s Parížom a končiac Hokkaidom.

Onedlho prišla správa, že Square Enix a IO Interactive sa po dlhých rokoch rozišli a nad pokračovaním Hitmana visel otáznik. Série sa napokon chopil Warner Bros. Interactive, ktorý zastrešil vydanie druhej sezóny (Hitman 2) a dodatočného obsahu doň, vrátane nového režimu Sniper Assassin.

Šéf štúdia IO Interactive, Hakan Abrak, v dokumente potvrdil, že si reboot predstavujú ako trojsezónnu záležitosť. Ak by sme sa ale dočkali tretej sezóny, bola by epizodická, presne ako prvá hra. Nutno však dodať, že Abrak v dokumente nepotvrdil tretiu hru, iba naznačil, ako si ju predstavujú. Tretia sezóna by uzavrela príbeh trilógie a hráči by dostali „zážitok globálnych rozmerov“. Konieckoncov, každá jedna misie v tejto hre sa odohráva v inom kúte sveta. V dokumente tiež potvrdili, že IO Interactive pracuje na novej IP.

IO Interactive tiež v blízkej dobe vydá nové rozšírenie režimu Sniper Assassin, v ktorom Agent 47 zamieri na Sibír. Bude musieť zabiť dva ciele a rozpútať väzenskú vzburu, aby zahladil svoje stopy. Mapu si samozrejme budeme môcť zahrať aj v online co-ope a tiež môžeme očakávať novú sadu výzev a achievementov. Dodatok vychádza dnes, 30. júla.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *