PS4 Neo unikla na internet a vyzerá… Xbox One S je krajší

PS4.5 logo

Už zanedlho plánuje Sony predstaviť svoju konkurenciu pre Xbox One S, respektíve pre Project Scorpio. Nová konzola z jeho dielne má niesť názov PS4 Neo, respektíve PS4 Slim. Prvý kus sa už objavil v aukcii za cenu 295 libier, teda 350€.

Z toho by sa dalo usúdiť, že nová PS4 Neo nakoniec neponúkne drastické navýšenie výkonu oproti tej dnešnej, keďže cenovo je prilacná. Len pre zaujímavosť, Xbox One S stojí v najlacnejšej podobe 300€ a ponúka 500GB disk. Naskytá sa teda otázka, či je toto ten plánovaný PS4 Neo alebo či je to len nejaká slim verzia PS4. Ale asi skôr len slim verzia PS4, po boku ktorej sa začne predávať drahšia PS4 Neo.

No veď uvidíme v septembri/září. Po dizajnovej stránke však musíme skonštatovať, že Sony spravilo podobnú hovadinu ako pri PS3. Prvá konzola bola pekná, jej ďalšie revízie už išli vizuálnou kvalitou dolu. A ak porovnáme PS4 Neo a Xbox One S, tak je Xbox krajší. Nie že by nebolo zaujímavé vidieť, akým smerom sa uberá konkurencia, ale vyzerá to, že sa situácia obracia v náš prospech.

PS4 Neo

PS4 Neo Box

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *