Microsoft hľadá programátora, ktorý zaručí kompatibilitu hier z Xbox One na Project Scorpio

Xbox-Project-Scorpio-GPU

Tak je teda Project Scorpio nová konzola či nie? Podľa toho, čo Microsoft vravel, konzola má byť súčasťou tejto „generácie“, ktorú tvorí Xbox One, One S a od vianoc 2017 aj Scorpio. Lenže spoločnosť teraz na svojej stránke vyvesila pracovnú ponuku, ktorá naznačuje, ako by to malo byť so škorpiónom. Podľa nej by mal programátor pracovať na kompatibilite s hrami, ktoré vyšli pre Xbox One, na Project Scorpio.

Z takéhoto popisu sa hneď zazdalo, že systém bude fungovať na podobnom princípe ako spúšťanie X360 hier na Xboxe One. Teda, že to všetko bude zabezpečovať spätná kompatibilita. Microsoft však neskôr po medializovaní tejto pracovnej ponuky ujasnil, že sa o žiadnu spätnú kompatibilitu jednať nebude. Emulátor, ktorý bude zahrnutý v systéme projektu Scorpio, je orientovaný na Xbox 360. Vzhľadom k výkonu konzoly môžeme očakávať, že tu hry budú bežať naozaj plynulo a možno sa aj u nich dočkáme povestných 60fps.

Čo sa týka hier na Xbox One a Project Scorpio, tak tu nebude potrebná žiadna emulácia. Z toho sa dá usúdiť, že Scorpio bude mať pravdepodobne rovnakú x86 architektúru ako Xbox One. Microsoft ale tvrdí, že na to, aby sa na Scorpiu dali hrať doterajšie hry z Xboxu One, musí spraviť nejaké veci. To môže znamenať aj, že škorpión môže predsa len využívať inú architektúru. 6 teraflopov výkonu však na beh doterajších hier bohate vystačí.

Xbox One Project Scorpio

via WindowsCentral

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *